PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

McDonalds nie zwolni tempa

  • www.portalspozywczy.pl
  • 08 mar 2013 08:54

McDonalds nie zwolni tempa

Sieć restauracji McDonald's w Polsce zakończyła ubiegły kryzysowy rok wzrostem sprzedaży i zysku. Firma mocno inwestowała otwierając 23 nowe restauracje, zakończyła także proces modernizacji i zmiany wizualizacji swoich lokali. - 2012 r. był trudny dla polskiej i światowej gospodarki, ale dobry dla firmy McDonald's w Polsce - mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska.

REKLAMA

Przedstawiciel sieci nie chciał jednak zdradzić dokładnych wyników sprzedaży firmy w Polsce. Wyjaśniając, że jest jeszcze za wcześnie aby mówić o konkretnych liczbach. - Oficjalne wyniki głosimy po przeprowadzeniu dwóch audytów, obecnie jesteśmy po pierwszym - wyjaśnia Krzysztof Kłapa. Dopytywany dodał jednak „wynik był jednocyfrowy, ale w górnych rejestrach".

W 2012 r. firma mocno inwestowała. - Nie zwalniamy tempa. W ubiegłym roku otworzyliśmy 23 restauracje. W tym roku chcemy być bardziej ambitni - zapowiedział dyrektor McDonald's Polska.

Pytany ile dokładnie lokali firma może otworzyć w tym roku odpowiedział, że firma nigdy nie podaje dokładnych planów inwestycyjnych i woli podsumowywać, każdy rok po jego zakończeniu.

Jednak dotychczas McDonald's Polska otwierał co roku ok. 20 nowych lokali, uwzględniając natomiast zapowiedź „bardziej ambitnych inwestycji" można się domyślać, że w tym roku ruszy kilka, kilkanaście lokali więcej. Inwestycjom będzie sprzyjać budowa nowych dróg eksperesowych i autostrad, przy których lokowane są tzw. MOP-y, firma chce także otwierać nowe placówki w nowych oraz już istniejących centrach handlowych.

- Duży potencjał widzimy na rynku warszawskim, w tym roku poinformujemy o kilku niespodziankach. Będziemy także chcieli wykorzystać potencjał rozwoju jaki dają nowe autostrady. Mocno wchodzimy w tzw. MOP-y, chęć współpracy z nami wyraziły wszystkie firmy paliwowe, które chcą otwierać stacje przy drogach szybkiego ruchu - wyjaśnia Krzysztof Kłapa.

- Będziemy otwierali nasze restauracje w nowopowstających centrach handlowych, ale także w działających już galeriach, które modernizują się, poszerzają powierzchnię food court'ów. Pojawimy się we wszystkich lokalizacjach, które mają odpowiedni potencjał - dodaje.

Przedstawiciel sieci McDonald's Polska nie chciał mówić o kwotach jakie firma zainwestowała w 2012 r. i zainwestuje w roku 2013. - Mogę powiedzieć, że średni koszt uruchomienia jednej wolnostojącej restauracji typu McDrive, to ok. 6 mln zł. Tego typu obiektów otwieramy zdecydowanie najwięcej, tak było w roku ubiegłym i tak będzie w tym roku.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA