PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

McDonalds notuje ostry spadek zysku

  • www.portalspozywczy.pl
  • 21 paź 2014 20:50

Sieć McDonalds poinformowała, że jej zyski netto w kwartale zakończonym 30 września tego roku spadły aż o 30 proc. względem analogicznego okresu przed rokiem.

REKLAMA

Zysk netto McDonalds w trakcie omawianego kwartału wyniósł 1,07 mld dolarów. W przeliczeniu na akcję daje to 1,09 dol.

Sprzedaż w amerykańskich lokalach sieci otwartych od co najmniej od 13 miesięcy spadła o 3,3 proc. W Europie przychody ze sprzedaży zmalały o 1,4 proc., a w regionie Azja-Pacyfik-Bliski Wschód-Afryka spadły o 9,9 proc.

Szacuje się, że olbrzymi wpływ na tak słabe wyniki fast-foodowego giganta miała afera mięsna w Chinach (sprzedaż przeterminowanego mięsa przez Husi Food, dostawcę McDonalds), jak również kłopoty w Rosji. Od czasu nałożenia przez UE i USA sankcji gospodarczych na Rosję w związku z wojną na Ukrainie, McDonalds cały czas jest pod lupą rosyjskich służb sanitarnych. Lokale sieci w Rosji są nieustannie kontrolowane przez Rospotriebnadzor. Część placówek zostało zamkniętych, oficjalnie z przyczyn naruszenia norm sanitarnych.

Komentując wyniki McDonalds, dyrektor generalny sieci Don Thompson poinformował, że firma podjęła już działania w celu ożywienia swojego biznesu na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA