PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

McDonalds wprowadza system jednej kolejki

  • www.portalspozywczy.pl
  • 27 cze 2013 13:00

Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl McDonalds Polska modernizuje swoje restauracje. Teraz każda remontowana bądź nowa placówka będzie dysponować nową ladą z systemem jednej kolejki i numerkami dla oczekujących na zamówienie. Zmiany dotyczą także strefy McDrive.

REKLAMA

Według informacji serwisu portalspozywczy.pl, w Polsce w nowym systemie działa już kilkanaście restauracji McDonalds. System jednej kolejki połączonej z numerkami dla klientów ma usprawnić wydawanie zamówień. Dzięki temu ci, którzy zamówili np. jedynie kawę będą oczekiwać krócej niż ci, którzy zdecydowali się na zakup zestawów.

Zmiany te oznaczały przemodelowanie systemu lady. Wyodrębniono sekcję zamawiania i płacenia oraz odbierania zamówienie. Każdy klient wraz z paragonem dostaje numerek (jak na poczcie) i na specjalnym monitorze śledzi realizację zamówienia.

Dodatkowo miejsce do przygotowania potraw zostało tak ustawione, aby klienci mogli obserwować jak przygotowywane są ich posiłki. Dzięki temu, że wszystkie zamówienia przygotowane są na oczach klientów, potrawy nie leżą na podajnikach i są bardziej świeże.

Według informacji serwisu portalspozywczy.pl zmiany dotyczą także strefy McDrive. Na zmotoryzowanych klientów McDonald's także czekają dwa stanowiska (do zamówienia i zapłaty), a także do odbioru. Dzięki wielu elementom szklanym, również klienci strefy McDrive będą mieli okazję zobaczyć jak przygotowywane są ich posiłki. Dodatkowo niektóre restauracje powiększą się o nowe "okienka", dzięki czemu McDrive obsłuży większą ilość zmotoryzowanych.

Zarząd polskiego McDonald'sa na razie nie komentuje tych inwestycji. Jak udało nam się ustalić, wszystkie nowe restauracje będą budowane w taki sposób, aby uwzględnić owe zmiany. Tak będzie także w przypadku lokali, które będą remontowane. Obecnie firma szkoli pracowników, którzy pracują i/lub będą pracować w tym systemie.

Podobne udogodnienia wprowadzone zostały już w kilku krajach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji.

Zmiany nie dotyczą ogólnego wystroju restauracji. Przypomnijmy, od kilku już lat europejska sieć McDonald's realizuje kompleksowy program zmiany wystroju swoich restauracji. Firma wychodząc naprzeciw nowym trendom w architekturze sukcesywnie zmienia wystrój wewnętrzny lokali, ich kolorystykę, a także same bryły budynków. Miejsce tradycyjnej czerwieni zajmuje bogatsza paleta kolorów, w których dominuje żółć, biel, głęboka zieleń a także kolory drewna i kamienia. Działania te koordynuje mieszczące się w Paryżu Europejskie Biuro Projektowe.

Obecnie w Polsce działa 307 restauracji McDonald's.

  • Expert 2015-08-21 10:36:19
    System wprowadzany w McD to NIE jest system jednej kolejki a po prostu system do odbioru zamówień.
    System jednej kolejki zapewnia przede wszystkim obsługę w kolejności przybywania (np. transakcja w kasie) a ten nie zapewnia.
    Ten organizuje jedynie w pewien sposób wydanie zamówień - to wszystko.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA