PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

McKinlay Development pracuje nad realizacją kolejnych parków Multishop

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 mar 2012 15:28

McKinlay Development pracuje nad realizacją kolejnych parków Multishop

Spółka McKinlay Development oficjalnie potwierdziła, że najemcą parku handlowego Multishop powstającego w Sochaczewie będzie hipermarket spożywczy Tesco. Firma podała też, że przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnej inwestycji - w Żywcu. Park handlowy, który tam powstanie, będzie miał powierzchnię 40 tys. mkw.

REKLAMA

Projekt w Sochaczewie to pierwszy z planowanych 10 obiektów spółki McKinlay Development w Polsce, które mają być zrealizowane w ciągu najbliższych 5 latach.

Park handlowy Multishop Sochaczew o powierzchni handlowej ok. 21 tys. mkw. będzie największym kompleksem handlowym w regionie. Poza hipermarketem Tesco, który zajmie ok. 6500 mkw., z czego sala sprzedaży to ponad 4000 mkw., do dyspozycji klientów zostanie oddanych w sumie 15 punktów handlowo-usługowych, w tym jedyny w regionie hipermarket budowlany DIY - OBI.

Ponadto bezpośrednio przy wjeździe do projektu zaplanowana jest jedyna w regionie restauracja drive. Na terenie obiektu znajdzie się około 660 miejsc parkingowych.

Planowane otwarcie pierwszej fazy obiektu - marketu budowlano-ogrodniczego OBI to II kwartał 2012 r., a zakończenie całego projektu to początek roku 2013. Aktualnie dobiega końca budowa OBI oraz trwa wybór GW dla części hipermarketu oraz retail parku.

Jak podaje spółka, ważnym elementem prac powiązanym z projektem Multishop jest przebudowa ok. km drogi krajowej nr 2 wraz z przebudową skrzyżowania wlotowego na obwodnicę Sochaczewa do dwupasowego ronda. Prace przy tej przebudowie już się rozpoczęły, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec maja tego roku.

Komercjalizację obiektu prowadzi firma Mallson Polska.

Projekt architektoniczny Multishop Sochaczew powstał we współpracy z biurem projektów Atelier.com oraz sochaczewskim biurem projektowym ZUP. Project Managerem inwestycji jest firma PGOM.

Projekty Multishop lokalizowane są na dobrze skomunikowanych obrzeżach miast o znaczeniu regionalnym. Średni zasięg obiektów to 150-250 tys. mieszkańców zamieszkujących obszar kilku gmin. W założeniu parki handlowe Multishop mają charakteryzować się nowoczesną koncepcją architektoniczną, wygodnym i łatwym dojazdem, przestronnymi parkingami i doskonałą widocznością z głównych arterii komunikacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA