PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Media Expert z oficjalną ofertą przejęcia sieci Avans

 • Autor: Propertynews.pl
 • 30 maj 2014 18:38

Media Expert z oficjalną ofertą przejęcia sieci Avans

TergSA, właściciel elektromarketów Media Expert wystąpił w dniu 30. maja do syndyka masy upadłościowej z propozycją kupna lub dzierżawy aktywów Domex Sp. z o.o., zarządzającej siecią Avans.

REKLAMA

- Terg SA wystąpił do syndyka masy upadłościowej Domex, właściciela sieci elektromarketów Avans, z propozycją przystąpienia do uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów tego przedsiębiorstwa - w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części, a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu - podano w komunikacie.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, wstępne zainteresowaniem przejęciem sieci Avans było kilka podmiotów z branży elektronicznej.

Wniosek o upadłość likwidacyjną Domeksu wpłynął do sądu rejonowego w Tarnobrzegu pod koniec kwietnia. 12 maja sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Zobowiązania dłużnika wynoszą ok. 380 mln zł. Według sądu, Domex trwale zaprzestał spłaty swoich zobowiązań, a wartość majątku - według szacunków, jakie były na tym etapie postępowania możliwe - jest znacznie niższa, niż ogólna liczba zobowiązań. Termin do zgłaszania wierzytelności upływa 19 sierpnia 2014 r.

Domex działa od ponad 20 lat. Zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników. Podmioty z Grupy Kapitałowej Domex w większości prowadzą działalność w branży Multimedia/RTV/AGD. W szczególności grupa Domex jest właścicielem ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans.

 

 

 • Mark 2014-06-03 10:22:36
  Zakupem Avansu zainteresowany jest też Media Markt. Dziś pojawiła się taka informacja na portalu mensis

 • bobik 2014-06-02 09:53:37
  ale avans pod szyldem avans jest juz skreslony. jesli nawet ME przejmie część sklepow to na pewno przerobi je pod swój szyld. chociaż teraz ME ma co najmniej jeden sklep w średnich i małych miastach i nie wiem czy nie będzie ich za dużo...
 • wolski 2014-05-31 23:57:13
  Domex kiedyś przecież współpracował z Tergiem przy Media Expercie... moim zdaniem powinni bezsprzecznie odsprzedać, to co im zostało Tergowi, wtedy Avans ma jeszcze jakieś szanse przetrwać.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA