PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Media Expert z oficjalną ofertą przejęcia sieci Avans

 • Autor: Propertynews.pl
 • 30 maj 2014 18:38

Media Expert z oficjalną ofertą przejęcia sieci Avans

TergSA, właściciel elektromarketów Media Expert wystąpił w dniu 30. maja do syndyka masy upadłościowej z propozycją kupna lub dzierżawy aktywów Domex Sp. z o.o., zarządzającej siecią Avans.

REKLAMA

- Terg SA wystąpił do syndyka masy upadłościowej Domex, właściciela sieci elektromarketów Avans, z propozycją przystąpienia do uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów tego przedsiębiorstwa - w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części, a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu - podano w komunikacie.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, wstępne zainteresowaniem przejęciem sieci Avans było kilka podmiotów z branży elektronicznej.

Wniosek o upadłość likwidacyjną Domeksu wpłynął do sądu rejonowego w Tarnobrzegu pod koniec kwietnia. 12 maja sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Zobowiązania dłużnika wynoszą ok. 380 mln zł. Według sądu, Domex trwale zaprzestał spłaty swoich zobowiązań, a wartość majątku - według szacunków, jakie były na tym etapie postępowania możliwe - jest znacznie niższa, niż ogólna liczba zobowiązań. Termin do zgłaszania wierzytelności upływa 19 sierpnia 2014 r.

Domex działa od ponad 20 lat. Zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników. Podmioty z Grupy Kapitałowej Domex w większości prowadzą działalność w branży Multimedia/RTV/AGD. W szczególności grupa Domex jest właścicielem ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mark 2014-06-03 10:22:36
  Zakupem Avansu zainteresowany jest też Media Markt. Dziś pojawiła się taka informacja na portalu mensis

 • bobik 2014-06-02 09:53:37
  ale avans pod szyldem avans jest juz skreslony. jesli nawet ME przejmie część sklepow to na pewno przerobi je pod swój szyld. chociaż teraz ME ma co najmniej jeden sklep w średnich i małych miastach i nie wiem czy nie będzie ich za dużo...
 • wolski 2014-05-31 23:57:13
  Domex kiedyś przecież współpracował z Tergiem przy Media Expercie... moim zdaniem powinni bezsprzecznie odsprzedać, to co im zostało Tergowi, wtedy Avans ma jeszcze jakieś szanse przetrwać.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA