PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Media Markt i Saturn planują kilkanaście nowych sklepów w Polsce

  • www.portalspozywczy.pl
  • 09 maj 2013 14:52

Media Saturn Holding Polska, zarządzająca sklepami z elektroniką Media Markt i Saturn, analizuje różne opcje rozwoju sieci sklepów w Polsce i prowadzi rozmowy w sprawie kilkunastu nowych lokalizacji. Spółka zakłada dalszy rozwój na poziomie co najmniej kilku sklepów rocznie.

REKLAMA

W listopadzie 2012 roku Media Saturn Holding uzupełnił ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową otwierając sklepy internetowe www.mediamarkt.pl oraz www.saturn.pl. Dystrybucja wielokanałowa pozwoli spółce zwiększyć potencjał, jakim dysponuje w handlu tradycyjnym, a poprzez sprzedaż online dociera w rejony, w których nie ma marketów.

- Uruchomienie internetowego kanału sprzedaży nie powstrzymuje oczywiście ekspansji stacjonarnych sklepów Media Markt i Saturn. Plany rozwoju zakładają otwarcie kolejnych marketów. Zależą one wprawdzie od wielu czynników. Nie budujemy własnych obiektów, lecz wynajmujemy gotowe powierzchnie. Stąd pewne nasze uzależnienie od projektów deweloperskich w każdej ich fazie, czyli od rozpoczęcia budowy po jej zakończenie i oddanie do użytku - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn Holding Polska.

- Analizujemy różne opcje rozwoju sieci w Polsce. Obecnie prowadzimy rozmowy w związku z kilkunastoma nowymi lokalizacjami. Rozmowy te, jak i projekty, których one dotyczą, są na różnym poziomie zaawansowania. Zakładamy dalszy rozwój na poziomie co najmniej kilku nowych sklepów rocznie - dodała.

Batóg przypomina, że w 2012 roku spółka otworzyła dwa markety: Saturna w łódzkiej Manufakturze oraz Media Markt w Gdyni. Natomiast Media Markt przy Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku został przeniesiony do innego obiektu, kilkaset metrów dalej.

Batóg powiedziała też, że 2013 rok to głównie rozwój marki Saturn: 27 lutego został otwarty 18-sty sklep marki w CH Europa Centralna w Gliwicach. Ponadto na drugą połowę roku przewidziane są otwarcia Saturna w Poznaniu (Poznań Dworzec Główny) i Krakowie.

- Być może uda się otworzyć w tym roku jeszcze kolejne markety, ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić - dodała.

Według nieoficjalnych informacji serwisu portalspozywczy.pl Media Saturn Holding Polska rozważa wprowadzenie na polski rynek nowego, mniejszego formatu sklepów dedykowanych mniejszym miejscowościom i mniejszym galeriom handlowym. - Na temat nowych formatów nie mam żadnych informacji - skomentowała Batóg.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA