PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Metro Properties Services zmienia właściciela

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 paź 2014 18:01

Metro Properties Services zmienia właściciela

30 września 2014 roku podpisane zostało wstępne porozumienie dotyczące sprzedaży firmy Metro Properties Services, spółki zależnej Metro Properties Sp. z o.o., na rzecz Grupy Atalian.

REKLAMA

Metro Properties Services Sp. z o. o. (MPS) to firma świadcząca usługi z zakresu techniki i infrastruktury, zarządzania środowiskowego oraz gospodarki odpadami. Jej klientami są zarówno inne spółki koncernu Metro, jak i podmioty zewnętrzne.

- Decyzja o sprzedaży MPS wpisuje się przyjętą ogólnoświatowo strategię Metro Properties, która polega na skupieniu się na głównych filarach działalności handlowej spółki, takiej jak strategiczne zarządzanie portfelem nieruchomości, zarządzanie projektami oraz przeprowadzanie transakcji - wyjaśnia Jean-Christophe Bretxa, prezes Metro Properties.

- W Grupie Atalian znaleźliśmy rzetelnego i perspektywicznie działającego partnera, a to z jednej strony jest niezwykle ważne dla naszych pracowników, z drugiej zaś dla obecnych klientów - dodaje Bretxa.

Grupa Atalian to konsorcjum świadczące wachlarz usług w dziedzinie zarządzania nieruchomościami. Konsorcjum obsługuje 25 tysięcy klientów, zatrudnia 60 tysięcy pracowników, świadcząc swoje usługi na terenie dziesięciu krajów europejskich. Grupa Atalian rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2000 roku i posiada dobre rozeznanie na rynku krajowym.

- Cieszymy się, iż wzmocnimy swoją pozycję na rynku oraz nabierzemy doświadczenia w branży poprzez zakup MPS. Zamierzamy nadal świadczyć usługi najwyższej jakości na rzecz klientów MPS - wyjaśnia Matthieu de Baynast, prezes Atalian International.

Wszelkie zobowiązania umowne MPS zachowują swoją ważność po finalizacji transakcji.

- Wizytówką Metro Properties Services od kilkunastu lat jest najwyższa jakość obsługi i kompleksowe rozwiązania pozwalające naszym klientom na niezakłócone działanie biznesowe - mówi Clemens Puehler, członek zarządu Metro Properties Sp. z o. o.

- Od zawsze podkreślaliśmy, że kluczem ogromnego sukcesu MPS i dobrej opinii wśród klientów byli i są nasi pracownicy - jedni z najbardziej doświadczonych ekspertów na polskim rynku. Chciałbym im wszystkim podziękować za stworzenie tak wspaniałej firmy, życząc samych sukcesów we współpracy z nowym właścicielem spółki - dodaje Puehler.

Transakcja podlegać będzie zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA