PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Metro tnie zadłużenie

  • www.portalspozywczy.pl
  • 11 lut 2015 07:42

W pierwszym kwartale roku obrotowego 2014/2015 Metro Group generowało lepsze wyniki operacyjne. Ze względu na negatywny efekt walutowy szacowany na około 60 mln euro, wskaźnik EBIT przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych wyniósł 1,024 mld euro, w porównaniu do 1,073 w roku wcześniejszym.

REKLAMA

Pomimo ciągle trudnej sytuacji gospodarki światowej skorygowana o różnice kursowe i zmiany portfela sprzedaż grupy wzrosła o 2,6 proc. w pierwszym kwartale roku obrotowego 2014/2015. Sprzedaż LfL wzrosła o 2,1 proc. Deklarowana wartość sprzedaży spadła o 2,2 proc. do kwoty 18,3 mld euro.

Zadłużenie netto rok do roku zmalało się o 0,9 mld do kwoty 1,5 mld euro, co jest najlepszym wynikiem grupy od 10 lat. Olaf Koch, prezes zarządu Metro AG, powiedział że słaby rubel zaciemnia ogólnie dobre wyniki obrotowe grupy. Jak podkreślił, po uwzględnieniu ujemnych różnic kursowych zarobki Metro AG były rzeczywiście wyższe, niż w tym samym kwartale roku poprzedniego.Sprzedaż międzynarodowa spadła o 3,8 proc i osiągnęła 10, 6 mld euro. Jej udział w sprzedaż ogółem zmniejszył się z 58,8 do 57,8 proc.

Słabo wyniki grupy kształtują się w Europie Wschodniej, gdzie sprzedaż spadła o 12,4 proc., co dało kwotę 4 mld euro. W opublikowanym raporcie przedstawiciele grupy podkreślają, że pogarszające się wyniki sprzedaży w naszej części kontynentu są spowodowane negatywnym efektem walutowym oraz sprzedażą hipermarketów Real. Co ciekawe, sprzedaż skorygowana o różnice kursowe spadła nieznacznie, bo jedynie o 0,4 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA