PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Metropolia przywita pierwszych klientów w 2016 roku

  • Autor: propertynews.pl, Emilia Wiśniewska
  • 05 lut 2014 11:45

Metropolia przywita pierwszych klientów w 2016 roku

Modne ostatnio projekty centrów handlowych zintegrowanych z dworcem kolejowym planowane są nie tylko w stolicy. Gdańsk - Wrzeszcz pochwalić się może projektem Galerii Metropolia, za który odpowiedzialna jest pracownia Arch-Deco Architecture. Inwestycja ma być gotowa w II kwartale 2016 roku.

REKLAMA

Galeria handlowa o powierzchni 35 tys. mkw. zostanie zintegrowana z dworcem kolejnowym Gdańsk - Wrzeszcz. Inwestycj bezpośrednio połączy perony PKP, SKM i PKM.

Dokładna lokalizacja przedsięwzięcia to zbieg ulic Kilińskiego i Nad Stawem, tuż przy torach kolejowych. Komunikację ułatwi także sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej oraz 1100 miejsc parkingowych na poziomach 0, +2 i +3.

Galeria Metropolia powstanie zamiast dawnego projektu Centrum Hevelius. Projekt w nowej odsłonie powstał na deskach gdańskiej pracowni Arch-Deco Architecture. Koncepcja charakteryzuje się dbałością o ciągi komunikacyjne, szczególnie uwzględniające pieszych i ułatwiające im przemieszczanie się.

Galeria Metropolia będzie miała wejście na kondygnację -1 bezpośrednio z tunelu łączącego ją z dworcem i peronami, a także wejście na kondygnację 0 prosto z ul. Kilińskiego, Nad Stawem i nowo budowanego parkingu. Propozcyją architektów było też umieszczenie kładki dla pieszych, łączącej poziom +1 z peronem SKM.

Kompleks składa się z części handlowej, rozrywkowej - z wielosalowym kinem oraz biur klasy „A". Przy centrum zaprojektowano również hotel na ok. 135 pokoi gościnnych. Planowane zakończenie budowy Galerii Metropolia to II kwartał 2016 r.

Inwestorem strategicznym jest Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, działające od 1981 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA