PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Michael Atwell nowym dyrektorem działu rynków kapitałowych w CBRE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2012 12:37

Michael Atwell nowym dyrektorem działu rynków kapitałowych w CBRE

Firma CBRE ogłasza nominowała Michaela Atwella na stanowisko dyrektora działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE). Nominacja ta wzmocni pozycję CBRE w CEE oraz polepszy integrację lokalnych i międzynarodowych usług oferowanych klientom w tym regionie.

REKLAMA

Michael Atwell wnosi do CBRE ponad 22-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Poprzednio był partnerem oraz dyrektorem firmy Cushman & Wakefield na Środkowym Wschodzie z siedzibą w Dubaju i Bahranie. Przed objęciem regionu Środkowego Wschodu, Michael spędził 9 lat w Europie Centralnej, zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech, pełniąc rolę dyrektora działu rynków kapitałowych w Cushman & Wakefield na Polskę i CEE. W tym czasie był zaangażowany w kilka z największych transakcji w regionie, w tym sprzedaż Metropolitan i Warsaw Trade Tower w Warszawie oraz portfela nieruchomości Casino (hipermarket Géant).

Michael Atwell zastąpi Patricka O'Gormana, który po 4 latach pracy w regionie CEE wraca do biura CBRE w Londynie, aby dołączyć do zespołu inwestycyjnego pracującego w centralnym Londynie.  

W 2011 roku CBRE przeprowadziła wiele dużych transakcji, w tym sprzedaż Molo Shopping Centre (Polska), Atrium International Business Centre (Polska), głównej siedziby Pfizer (Czechy) oraz zakup Palac Flora (Czechy), Mall of Sofia (Bułgaria), Focus Filtrowa, Marynarska Point, Moniuszki Tower oraz portfela nieruchomości funduszu Carpathian (Polska).

W 2011 roku łączna wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w regionie CEE wzrosła do 11,2 mld euro, z udziałem kapitału zagranicznego w 70 proc. wszystkich transakcji. Ze względu na wzrost zainteresowania coraz większą liczbą krajów i miast regionalnych, inwestorzy coraz częściej szukają sposobów wejścia na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Międzynarodowy zespół CBRE współpracuje z lokalnymi ekspertami, działa też szerzej na globalnej platformie networkingu.

CBRE posiada obecnie 18 biur w 15 krajach w regionie CEE, gdzie świadczy usługi doradcze w zakresie m.in. rynków kapitałowych, zarządzania nieruchomościami i centrami handlowymi, wycen, wynajmu powierzchni, obsługi klientów korporacyjnych. W czerwcu 2011 CBRE rozszerzyła zakres swej działalności dzięki zakupowi firmy Euro Mall Centre Management.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA