PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mielecki Aviator startuje z komercjalizacją

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 cze 2012 13:01

Mielecki Aviator startuje z komercjalizacją

Na przełomie 2012 i 2013 roku ruszy budowa Galerii Aviator w Mielcu. Deweloper projektu, spółka Kullar Gobi Polska, przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Za proces komercjalizacji odpowiada spółka Master Management Group.

REKLAMA

Galeria Aviator w Mielcu będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym z galerią handlową, marketem typu dom i ogród, hipermarketem, kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. W ramach inwestycji powstanie również publiczny plac z fontanną i letnimi ogródkami lokali gastronomicznych.

Projekt centrum handlowego przygotuje warszawskie biuro SooN Architekci.

Inwestycja będzie składać się z dwóch części: jednopoziomowej galerii handlowej o powierzchni najmu około 30 tys. mkw. oraz ulokowanego w sąsiednim budynku marketu typu dom i ogród o powierzchni 8,5 tys. mkw.

W galerii znajdzie się kilkadziesiąt sklepów, hipermarket, strefa gastronomiczna z kawiarniami i restauracjami, a także 4-salowe kino. Przy obiekcie powstanie parking naziemny na 1,2 tys. miejsc.

- Widzimy duże zainteresowanie najemców ze względu na potencjał Mielca, w którym brakuje nowoczesnych przestrzeni komercyjnych. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami, wśród nich z operatorem spożywczym - powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. leasingu i rozwoju Master Management Group.

Deweloperem Galerii Aviator jest spółka Kullar Gobi Polska, której współwłaścicielami są Adam Morgaś, Wojciech Ostasz i Adam Majkut.

W kwietniu 2012 roku Rada Miejska w Mielcu przyjęła uchwałę o zmianie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, dotyczącej układu drogowego w sąsiedztwie planowanej galerii. Obecnie deweloper przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i planowane jest na przełom 2012 i 2013 roku. W pierwszej kolejności powstanie sklep typu dom i ogród, którego otwarcie jest zaplanowane na III kwartał 2013 roku. Otwarcie całej galerii handlowej planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA