PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mieszkańcy Wilanowa chcą galerii handlowej

 • Autor: propertynews.pl
 • 30 mar 2016 09:59

Mieszkańcy Wilanowa chcą galerii handlowej Galeria Wilanów

86 proc. mieszkańców Miasteczka Wilanów odczuwa wyraźną potrzebę wybudowania na tym terenie galerii handlowej, a 75 proc. uważa, że powinna ona powstać stosunkowo szybko – wynika z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown.

REKLAMA

Zdecydowana większość mieszkańców (80 proc.) opowiada się za tym, by powstała duża, kompleksowa i integralna architektonicznie galeria, gdzie pod jednym dachem znajdą się takie atrakcje, jak kino, restauracje oraz szeroki wybór sklepów.

Czego brakuje w miasteczku Wilanów?

Jako jeden z podstawowych deficytów infrastruktury Miasteczka Wilanów, mieszkańcy wskazują brak galerii handlowej (80 proc.), publicznego i ogólnodostępnego miejsca spotkań dla dorosłych i dzieci (74 proc.) oraz kompleksu kinowego (71 proc.). Jednocześnie respondenci oczekują, że wszystkie te braki zostaną zaspokojone w ramach jednego kompleksu handlowego zlokalizowanego w ich sąsiedztwie tak, aby nie musieli jeździć do oddalonych od Miasteczka innych obiektów.

Respondenci zapytani, jakiego typu galerię handlową najchętniej widzieliby w swojej okolicy, w pierwszej kolejności wskazują przykłady dużych budynków, jak Złote Tarasy, Galeria Mokotów czy Arkadia, które proponują swoim klientom wszechstronną ofertę sklepów oraz usług. Aż 84 proc. respondentów zadeklarowało, że tego typu galerie handlowe odwiedza przynajmniej raz w miesiącu – z tego względu chcieliby, aby podobny obiekt powstał w ich bliskiej okolicy, bowiem odległość do wybranych centrów handlowych uważają aktualnie za największą ich wadę.

- Najnowsze trendy konsumenckie wskazują na rosnącą potrzebę wygody i łatwości dostępu do towarów i usług. Trend ten szczególnie mocno widoczny jest w infrastrukturze handlowej, gdzie konsumenci oczekują zarówno bliskości takich obiektów, jak i ich kompleksowości. Badania zrealizowane przez Millward Brown na temat koncepcji budowy galerii handlowej w Miasteczku Wilanów doskonale wpisują się w ten trend. Mieszkańcy Miasteczka Wilanów, w zdecydowanej większości wyrażają potrzebę powstania galerii w bezpośrednim sąsiedztwie, która zaspokoi ich potrzeby – komentuje Jakub Antoszewski z MillwardBrown.

Duża, kompleksowa i blisko domu

Kompleksowość galerii 88 proc. mieszkańców postrzega, jako wyraźną zaletę i atut, jaki powinna posiadać także ich wymarzona galeria w Miasteczku. Sam obiekt w Wilanowie powinien ich zdaniem spełniać także nie tylko oczekiwania dotyczące sklepów i usług, ale także służyć całemu miasteczku i dzielnicy i jednocześnie wpisywać się w jego estetykę. Z tego względu aż 89 proc. mieszkańców pozytywnie ocenia dźwiękochłonną rolę budynku galerii, która miałaby powstać wzdłuż ul. Przyczółkowej, a aż 90 proc. pozytywnie ocenia wstępny projekt Galerii Wilanów, jaki przedstawił inwestor, firma GTC. Mieszkańcy zdecydowanie wybierają opcję dużej, kompleksowej galerii, gdzie w jednym budynku znajdują się wszystkie usługi, w tym kino, restauracje, sklepy czy strefa dla dzieci (88 proc.). Zdecydowanie z mniejszym entuzjazmem spotyka się koncepcja galerii zlokalizowanej w kilku budynkach, przedzielonych pasażami na wolnym powietrzu (43 proc.).

 • 1
 • 2
 • QQryQ 2016-03-31 16:38:19
  Mieszkańcom prezentowano projekt z podzieloną galerią, jakoś nie przypadł im do gustu. co do wielkości galerii i jej sąsiedztwa, to miasto samo stworzyło plan zagospodarowania, z którego jasno wynika, że taki obiekt może tam być. Więc protesty odnośnie bliskości palacu należy kierować bezpośrednio do miasta. Mi osobiście to nie przeszkadza, po godzinach spędzonych w korkach do innych galerii w warszawie chciałbym mieć wreszcie taką, do której wybiorę się spacerkiem.
 • urbanista 2016-03-31 12:27:33
  Oczywiście mieszkańcy Miasteczka Wilanów potrzebują lokalnego wielofunkcyjnego centrum, ew. centrum dzielnicy, ale nie subregionalnego molocha nastawionego głównie na samochodowych klientów z gmin położnych na południe od Wilanowa. Ponieważ chyba nikt nie zaprezentował im (zwłaszcza w tym "badaniu" !) alternatywy dla takiego rozwiązania, to nic dziwnego że "chcą galerii" takiej jak Arkadia, a nawet takiej jak GTC buduje w Białołęce czy gdzieś zagranicą na terenach pokolejowych ! Jednak Miasteczko Wilanów wymaga innego podejścia, a nie landary o wielkości lotniskowca, który utknął na mieliźnie Błoni Wilanowskich pomiędzy Miasteczkiem, a letnia rezydencją królewską...
 • jaskier 2016-03-31 12:10:55
  Nie rozumiem, czemu ludziom tak trudno się pogodzić, że ktoś może mieć inne zdanie od nich. Chyba najbardziej boli, że ta większość ma inne zdanie. Badanie zrobiła rzetelna firma, wyszło im że ludzie chcą galerię i im się podoba. Widocznie tak jest i nie ma co szukać dziury w całym. Nie zapominajmy, że zawsze najgłośniej krzyczą przeciwnicy, przez co ogólny obraz opinii się zamazuje.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA