PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mijający rok pod znakiem budowy dużych obiektów handlowych. Jaki będzie 2016?

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 gru 2015 07:44

- Otwarcia, jakie miały miejsce na rynku handlowym w 2015 r. to w znaczącym stopniu otwarcia dużych obiektów handlowych, powyżej 35 tys. mkw., w dużych miastach. To pokazuje nam trend, jaki wystąpił na rynku, a więc rozwój obiektów dominujących, które będą najbardziej atrakcyjne dla klientów – mówi Anna Wysocka, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL.

REKLAMA

- Interesujące jest też to, że obecnie w budowie jest prawie 600 tys. mkw. powierzchni i są to znowu duże centra handlowe i duże miasta, takie jak:  Warszawa, Wrocław , Poznań czy Trójmiasto – zwraca uwagę ekspert JLL.

Rynek powierzchni handlowych w 2015 r. był rynkiem bardzo aktywnym.  Otworzyło się prawie 650 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, co stanowi prawie 35 proc. więcej niż w 2014 r. - Obecnie, we wszystkich obiektach, mamy ponad 13 mln mkw. Powierzchni, z czego najwięcej jest w centrach handlowych – mówi Anna Wysocka, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych,  JLL.

Rynek handlowy w 2015 r. był też dość aktywny, jeśli chodzi o najemców, zarówno pod względem nowych wejść, jak i rozwoju portfeli istniejących marek. Zdaniem eksperta, pokazuje to, że polski rynek jest atrakcyjny dla nowych brandów, a klienci  nadal potrzebują nowej oferty.  

W 2016 r. w budowie są duże obiekty handlowe, interesujące dla najemców i dla klientów i ta aktywność deweloperska będzie nadal duża. - Zainteresowanie deweloperów budową obiektów handlowych przejawia się zarówno w dużych miastach, jak i tych średniej i mniejszej wielkości. Zapowiadane są wejścia nowych marek, jak np.  Forever 21, co poprawi atrakcyjność najemców na rynku polskim – mówi Anna Wysocka, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych,  JLL.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA