PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miłek może ruszać z budową Goplany

  • Autor: Panorama Leszczyńska
  • 14 maj 2012 10:09

Wojewoda wielkopolski nie uchylił uchwały zatwierdzającej nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia Leszna. Wejście w życie przepisów otwiera drogę do budowy Galerii Goplana - czytamy w Panoramie Leszczyńskiej.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w kwietniu br. uchwałę zatwierdzającą plan zagospodarowania poparli tylko radni centroprawicy, a prezydent miasta Tomasz Małolepszy odmówił jej przedstawienia na sesji rady miejskiej, ponieważ chciał poczekać na wynik opracowania analizy ekonomicznej wpływu nowych obiektów handlowych na aktualną kondycję miejskiego handlu.

Rzecznik wojewody wielkopolskiego poinformował Panoramę Leszczyńską, że wojewoda nie znalazł podstaw do zakwestionowania uchwały rady miejskiej Leszna. Uchwała ta zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i stanie się aktem prawa miejscowego po 30 dniach od ogłoszenia.

Inwestorem Galerii Goplana jest kontrolowana przez Dariusza Miłka spółka MGC Inwest. Szacowany koszt przedsięwzięcia to ok. 200 mln zł.

Goplana powstanie na terenach po byłych zakładach Goplana i Metalplast. Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu UE w formie niskooprocentowanej pożyczki udzielonej w ramach Inicjatywy JESSICA.

Na trzech kondygnacjach Galerii Goplana o powierzchni najmu 28 tys. mkw. znajdzie się łącznie 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych oraz część rozrywkowa: kino, klub fitness i kręgielnia. Dwa najwyższe poziomy obiektu zajmie parking na 760 miejsc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Piotr 2013-02-19 21:32:28
    Jest luty 2013, a budowa galerii w Lesznie jeszcze nie ruszyła. Kiedy można się spodziewać zasypania dziury, która aktualnie straszy mieszkańców?

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA