PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Minimum 3.200 sklepów i 12 mld euro obrotów - to plany Biedronki do 2016 r.

  • www.portalspozywczy.pl
  • 27 lut 2014 14:42

Minimum 3.200 sklepów i 12 mld euro obrotów - to plany Biedronki do 2016 r.

Sieć dyskontów Biedronka jest optymistycznie nastawiona co do realizacji celów na kolejne lata i nie przewiduje spadków sprzedaży - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka. Ujawnia, że na koniec 2016 roku sieć ma liczyć minimum 3.200 placówek i będzie otwieranych więcej małych formatów w dużych aglomeracjach, a w małych miejscowościach więcej sklepów franczyzowych.

REKLAMA

Celem na 2016 rok jest też osiągnięcie ok. 12 miliardów euro obrotów w Polsce.

- Rok 2013 był trudny dla wszystkich, nie tylko dla gospodarki, ale dla całego handlu i na tym tle nasze wyniki wypadają dobrze. Dlatego jesteśmy pozytywnie nastawieni do naszych celów i nie przewidujemy spadków - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

Jeronimo Martins Polska planuje również zwiększenie obecności sklepów Biedronka w dużych aglomeracjach i uruchamianie małych formatów, zaś w mniejszych miejscowościach będzie rozwijać sieć sklepów franczyzowych.

- W tym roku otworzymy ok. 300 placówek i w tym zawierają się też plany otwierania mniejszych jednostek. Do końca 2016 roku chcemy mieć minimum 3.200 sklepów, ale na razie trudno nam określić ile w tym będzie małych sklepów - mówi Suchański.

- Jeśli chodzi o duże aglomeracje, takie powyżej 300 tys. mieszkańców, to mamy swoje analizy mówiące o tym, że brakuje metrów kwadratowych na jednego mieszkańca, ale też że nie ma miejsca na większe sklepy, stąd planujemy otwierać mniejsze sklepy - dodaje.

- Mamy obecnie 36 sklepów franczyzowych w mniejszych miejscowościach i na ten moment format franczyzy się sprawdza. Stwierdziliśmy, że najlepszą formą współpracy z lokalnymi społecznościami w miasteczkach 2-2,5 tys. mieszkańców są sklepy franczyzowe. Rozwijamy też format małych sklepów o powierzchni ok. 200 m. kw. w większych aglomeracjach np. na dworcach - mówi również.

Biedronka zanotowała w 2013 roku wzrost sprzedaży netto o 15 proc. do ok. 32 miliardów złotych. Sprzedaż LFL (porównywalna) sieci wzrosła o 4,2 proc.
W 2014 roku Grupa Jerónimo Martins planuje inwestycje rzędu 600 - 800 mln euro, zaś nakłady inwestycyjne w sieć sklepów Biedronka w Polsce wyniosą ok. 2,1 mld złotych.

W 2013 roku nakłady inwestycyjne Grupy w Polsce wyniosły 1,7 mld złotych, co stanowiło 74 proc. całości inwestycji Grupy.

Sieć Biedronka zapowiadała wcześniej plany rozwoju zakładające otwarcie 3.000 placówek do końca 2015 roku.

Obecnie sieć liczy ponad 2.400placówek w ponad 930 lokalizacjach, a w roku 2014 planowane jest uruchomienie ok. 300 kolejnych. Biedronka ma obecnie w Polsce 14 centrów dystrybucyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA