PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud przejmuje centrum Arena Ostróda

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 kwi 2014 15:57

Firma Mirbud podpisała umowę przedwstępną przejęcia bez pięciu tysięcznych promila (0,005‰) 100 proc. akcji spółki Demuth Alfa, będącej właścicielem Areny Ostróda. Łączna kwota transakcji to 8,5 mln złotych.

REKLAMA

100 pozostałych akcji posiada Gmina Ostróda. Strony zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej do dnia 15 stycznia 2015 roku. Będzie to możliwe, o ile spółka zostanie przekształcona w Spółkę Akcyjną i zgodę na to wyrazi UOKiK.

- Umowa przewiduje dodatkowe wynagrodzenie, które może stanowić 50 oric, kwoty stanowiącej sumę zysku netto i straty netto wykazanych w zeznaniach rocznych CIT-8 Spółki Ostróda/Akcyjnej za lata obrotowe 2014 - 2018, pomniejszone o kwotę 10 milionów złotych oraz o ewentualne roszczenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wobec Spółki, wynikającego z Umów o dofinansowanie Projektu "ARENA OSTRÓDA Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur" w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 - podano w komunikacie.

Arena Ostróda to centrum targowo-wystawiennicze organizujące cykl targów w formule B2B, w czasie których producenci ofertują swoje produkty bezpośrednio kontrahentom. W roku 2013 podczas 16 imprez odbywających się w Arenie Ostróda odwiedziło centrum przeszło 50 tysięcy osób. Powierzchnia wystawiennicza centrum to blisko 20 tys. metrów kwadratowych.

Obecnie trwa rozbudowa centrum targowo konferencyjnego o dodatkową halę o powierzchni użytkowej przekraczającej 21 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji powstanie jedno z największych w Polsce Wschodniej i w tej części Europy centrum targowo konferencyjne o powierzchni ponad 40 tys. mkw. Projekt budowy centrum jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA