PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Modernizacje i rozbudowy - to pomysł na wzrosty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 lis 2016 07:50

Modernizacje i rozbudowy - to pomysł na wzrosty Josip Kardun, prezes zarządu grupy Atrium

Rosja wciąż ciąży na wynikach Grupy Atrium, stąd spółka szuka pomysłów na wzrosty. Jednym z nich jest repozycjonowanie portfela i dalsze modernizacje - zapowiada Josip Kardun, prezes zarządu Atrium.

REKLAMA

- W trzecim kwartale odnotowaliśmy kontynuację dobrego wyniku finansowego na naszych głównych rynkach: w Polsce, Czechach i na Słowacji, jednak sytuacja w Rosji nadal wpływa na całokształt wyników grupy - tłumaczy prezes Josip Kardun.

W ostatnich tygodniach zatwierdzono projekty inwestycyjne zakładające modernizację i rozbudowę dwóch centrów handlowych w Polsce. Projekty pochłoną ponad 60 mln euro. - Projekty będą realizowane w centrum handlowym Atrium Reduta w Warszawie oraz Atrium Biała w Białymstoku. Są one dowodem naszego zaangażowania w stałe podnoszenie wartości obiektów z naszego istniejącego portfolio, w celu zapewnienia dalszego zrównoważonego wzrostu dochodów w perspektywie długoterminowej - dodaje.

- Patrząc w przyszłość, wykazujemy umiarkowany optymizm. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszych działań w zakresie zarządzania portfelem nieruchomości i znaczącej poprawy kondycji biznesu względem stanu sprzed 12 miesięcy, co jest efektem wyraźnie zdrowszego bilansu i poprawiającej się sytuacji gospodarczej. Nie możemy lekceważyć utrzymującej się niepewnej sytuacji w Rosji oraz jej dalszego wpływu na całościowe wyniki spółki. Niemniej jednak dzięki pomyślnej optymalizacji portfela Grupy i wyższym przychodom generowanym przez kluczowe centra z naszego portfolio, zarząd zdecydował o wypłaceniu akcjonariuszom we wrześniu specjalnej dywidendy w wysokości 52,7 mln euro, jak również utrzymaniu dywidendy na poziomie 0,27 euro na akcję do 2017 roku - komentuje Kardun.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA