PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monnari naprawia finanse, ale rozwój sieci będzie ostrożny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 kwi 2013 10:19

Monnari naprawia finanse, ale rozwój sieci będzie ostrożny

Spółka odzieżowa Monnari Trade SA, której w ostatnim czasie udało się naprawić swoje finanse, planuje dalszy rozwój sieci salonów. Nie będzie on jednak większy niż 10 sklepów rocznie - podała firma w raporcie.

REKLAMA

Trwające do 8 listopada 2010 roku postępowanie upadłościowe spółki wpłynęło na wypowiedzenie znacznej liczby umów najmu oraz ograniczenie przez sieci salonów do 98 w roku 2011, a w 2012 roku do 102. 

Jak podała firma w najnowszym raporcie, w okresie ubiegłego roku odnotowała wzrost przychodów o 20 578 tys. zł (18,5 %) do 131 783 tys. zł. Przychody w samym IV kwartale ub.r. wyniosły 42 892 tys. zł, co stanowi wzrost o 21,6 % rok do roku.

Cały 2012 r. spółka zakończyła z zyskiem netto na poziomie 8 233 tys. zł, przy stracie w 2011 r. w wysokości 4 986 tys. zł. 

Jak podała spółka, na osiągnięte wyniki w 2012 r. miały wpływ następujące czynniki: optymalizacja kosztów produkcji w Azji oraz w Polsce (szerszy zakres dostawców), restrukturyzacja centrów odpowiedzialnych za projektowanie, produkcję i import towarów, stabilizacja sieci sprzedaży, poprawa efektywności pracy personelu sprzedażowego czy poprawa wizerunku w wyniku skutecznych kampanii marketingowych. 

 

Salony Monnari (wraz z salonami outletowymi) są zlokalizowane w większości w dużych centrów handlowych na terenie całego kraju, głównie w miastach wojewódzkich, m.in. w: Łodzi, Warszawie, Gdańsku, we Wrocławiu, w Katowicach, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie. Sklepy zajmują od 70 do 220 mkw.

W 2011 r. firma uruchomiła sprzedaż internetową. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA