PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monnari podwyższa kapitał w spółce zależnej

  • Autor: PAP
  • 25 sie 2015 10:58

Kapitał zakładowy spółki zależnej Monnari Trade SA - Service Office Sp. z o.o. został podwyższony z kwoty 5 000,00 zł do kwoty 139 202 000 zł.

REKLAMA

Podwyższenie kapitału o kwotę 139 197 000 zł, nastąpiło w drodze emisji nowych udziałów w łącznej liczbie 1 391 970 sztuk, o wartości nominalnej 100,00 zł. Wszystkie nowo utworzone udziały zostały objęte przez Fermium Sp. z o.o. S.K.A. (spółka zależna w 100 proc. od Monnari Trade SA) i pokryte wkładem niepieniężnym tj. znakami towarowymi związanymi z Monnari.

Obecnie kapitał zakładowy Service Office Sp. z o.o. dzieli się na 1 392 020 udziałów/głosów o wartości nominalnej 100 zł.

W wyniku rejestracji ww. podwyższenia kapitału, udział procentowy w kapitale zakładowym Service Office Sp. z o.o. jest następujący: Fermium Sp. z o.o. S.K.A. - 99,99  proc. udziałów/głosów na Walnym Zgromadzeniu, Monnari Trade SA - 0,01 proc. udziałów/głosów na Walnym Zgromadzeniu. Fermium Sp. z o.o. S.K.A. traktuje powyższą inwestycję jako długoterminową.

Rejestracja podwyższenia kapitału w Service Office Sp. z o.o. spowoduje, iż w skonsolidowanym sprawozdaniu Grupy Kapitałowej MONNARI TRADE S.A. za III kwartał bieżącego roku zostanie rozpoznane aktywo na podatek odroczony w wysokości ok. 21 mln zł. W ocenie Zarządu, w oparciu o przepisy zawarte w Międzynarodowym Standardzie Rachunkowości nr 12 "Podatek dochodowy", będzie to miało jednorazowy wpływ na wynik netto w wyżej wymienionym okresie sprawozdawczym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA