PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monnari przymierza się do przejęć branżowych

  • Autor: PAP
  • 12 maj 2015 18:35

Monnari przymierza się do przejęć branżowych Mirosław Misztal, prezes Monnari

Procentowy spadek marży ze sprzedaży Monnari może się utrzymać w kolejnych kwartałach 2015 roku. Z kolei przychody brutto nie powinny być gorsze od tych z roku 2014 - poinformował na konferencji Mirosław Misztal, prezes Monnari.

REKLAMA

"Procentowa tendencja spadku marży ze sprzedaży w kolejnych kwartałach może się utrzymać" - powiedział prezes Monnari.

 Marża ze sprzedaży Monnari w pierwszym kwartale 2015 roku spadła do 53,2 proc. z 56,5 proc. w analogicznych okresie roku poprzedniego.

"Przychody brutto w kolejnych kwartałach nie powinny być gorsze od tych z roku 2014, a uważamy, że był to dobry rok" - powiedział Mirosław Misztal.

"Przy obecnym kursie dolara będzie trudniej to osiągnąć, ale jesteśmy optymistami" - dodał.

Wynik brutto na sprzedaży Monnari wyniósł w pierwszym kwartale 2015 roku 23,3 mln zł wobec 19,8 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Przedstawiciele Monnari dodali, że wzrost sprzedaży z metra powinien zostać utrzymany. Z kolei koszty sprzedaży z metra powinny spadać.

"Chcemy poprawiać wyniki finansowe i rentowność. Podtrzymujemy także, że wśród planów na 2015 rok jest zwiększenie powierzchni netto o 3-4 tysięcy  kw." - powiedziała na konferencji Anna Augustyniak-Kala, dyrektor ds. organizacyjno-prawnych Monnari.

"Ciężko jednak powiedzieć czy będzie to bliżej 3 czy 4 tys. m kw. i w jakim kwartale to nastąpi" - dodał prezes.

Monnari przymierza się do przejęć branżowych.

"Poszukujemy możliwości rozwoju nie tylko organicznego, ale także poprzez przejęcie firmy z branży odzieżowej" - powiedziała Anna Augustyniak-Kala.

"Są prowadzone rozmowy, ale jeszcze nic nie jest zaraportowane" - dodała.

Na pytanie, jaką kwotę planują przeznaczyć na ewentualne akwizycje, przedstawiciele spółki odpowiedzieli: "tyle ile będzie trzeba. Jednak wszystko zależy od tego jak zdefiniowane będzie przejęcie".

Misztal dodał, że spółka będzie rozważać zarówno oferty firm dobrze prosperujących, jak i tych wymagających naprawy.

"Na rynku wiele się dzieje. Nie zamykamy się także na firmy, które wymagałyby naprawy, ale będzie to zależne od skali ryzyka" - powiedział prezes.

Monnari opublikowało we wtorek kwartalne wyniki finansowe. Zysk netto spółki wzrósł w pierwszym kwartale 2015 roku do 2,9 mln zł z 2,2 mln zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA