PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monnari szykuje się do ekspansji

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 kwi 2014 17:19

Monnari szykuje się do ekspansji

Spółka Monnari w 2013 roku odnotowała wzrost przychodów o 10,4 proc. r/r, do poziomu 145,6 mln zł i podwoiła zysk netto, który wyniósł 17 mln zł., w relacji do 2012 r. W raporcie rocznym na 2014 r. zapowiada dalszy rozwój poprzez akwizycje i otwieranie nowych placówek. Nie planuje natomiast wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy.

REKLAMA

Monnari Trade, po przeprowadzonej w ubiegłych latach restrukturyzacji, w 2013 roku osiągnęła wyniki finansowe, które prezes Misztal ocenił jako jedne z najlepszych wyników rocznych osiągniętych w dotychczasowej historii spółki.

- Monnari poprawiła wszystkie skaźniki finansowe, w tym znacząco zwiększyła marżę brutto na sprzedawanych towarach do 56,1 proc. Jednocześnie spółka w pełni wykonała układ zawarty z wierzycielami, co pozwoliło na zamknięcie tego rozdziału w historii spółki. Monnari odbudowała i umocniła markowy wizerunek, posiada obecnie znaczącą grupę stałych klientek. W kolejnych okresach zarząd spółki planuje kontynuować realizowaną strategię rozwoju w oparciu o podstawową markę - Monnari. (...), której kolekcje są sprzedawane na terenie Polski, w salonach zlokalizowanych w dobrych centrach handlowych. Poza tym, spółka będzie rozwijać sprzedaż poprzez nowoczesne internetowe formy dotarcia do klienta, przy jedoczesnym rozwijaniu tradycyjnej sieci sprzedaży - czytamy w liście prezesa spółki Mirosława Misztala do akcjonariuszy.

Na rok 2014 Monnari planuje otwarcie 15. nowych salonów. Spółka zamierza umocniać swoją pozycję przez akwizycje w branży odzieżowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA