PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monnari trzyma się planu otwarć. Sieć powinna urosnąć

  • Autor: PAP
  • 24 sie 2016 15:09

Monnari trzyma się planu otwarć. Sieć powinna urosnąć Mirosław Misztal, prezes zarządu spółki Monnari Trade

Monnari negocjuje umowy najmu dla 15 lokalizacji na około 4 tys. mkw. Liczy, że znaczna część z nich zostanie zamknięta do końca roku i zakończy się otwarciami.

REKLAMA

Sieć Monnari liczy obecnie 149 salonów firmowych o łącznej powierzchni ok. 27,8 tys. mkw.

W pierwszym półroczu Monnari otworzyło 3 sklepy o powierzchni ok. 0,68 tys. mkw., 5 salonów zostało powiększonych o łącznie 0,45 tys. mkw., a 3 salony o łącznej powierzchni 0,4 tys. mkw. zostały zamknięte.

- Jesteśmy w trakcie negocjacji około 15 umów na około 4 tys. mkw. Liczymy, że znaczna część z tych rozmów zostanie zamknięta do końca roku i zakończy się otwarciami - powiedziała Anna Augustyniak-Kala, dyrektor ds. organizacyjno-prawnych Monnari.

- Myślę, że plan nie jest zagrożony - dodała, pytana, czy spółka zrealizuje w tym roku plan zwiększenia sieci o 3-4 tys. mkw.

Prezes Mirosław Misztal poinformował, że w przyszłym roku strategia rozwoju poprzez zwiększenie powierzchni sprzedaży będzie kontynuowana.

- Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego i dynamika rynku będzie zadowalająca, to będziemy kontynuować strategię rozwoju. W przyszłym roku rozwiązuje się ok. 30 umów, więc będziemy naturalnie starać się o powiększenia w atrakcyjnych dla nas lokalizacjach - powiedział prezes Misztal.

- Poszukujemy możliwości przejęć. Jest kilka projektów we w miarę wczesnym stadium, rozglądamy się. Chcemy wybrać partnera, który da nam korzyści i perspektywy rozwoju. Poszukiwania są dość szeroko zakrojone. Interesuje nas niekoniecznie odzież, może być coś pokrewnego - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Miłosz Kolbuszewski, dyrektor finansowy Monnari.

Dodał, że żaden z projektów nie jest jeszcze na etapie due diligence.

Dyrektor zauważył, że spółka ma silną pozycję gotówkową. Miała na koniec półrocza ok. 55 mln zł środków pieniężnych. Nie ma żadnych zobowiązań długoterminowych.

Monnari podtrzymuje, że celem spółki na pozostałą część roku jest dalsza obrona marży brutto na sprzedaży. W I kwartale marża brutto na sprzedaży spadła o 1,8 p.p., a w II kwartale wzrosła o 0,4 p.p. W całym I półroczu spółka zanotowała spadek marży o 0,7 p.p.

- Będziemy się starać poprawiać marżę brutto na sprzedaży. Nie będziemy wyprzedawać towaru za wszelką cenę, ale z drugiej strony nie chcemy mieć nadmiernych zapasów - powiedział prezes.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA