PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monnari wraca do gry w wielkim stylu

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sie 2013 20:33

Monnari wraca do gry w wielkim stylu

Trzy lata temu kierowana przez Mirosław Misztala spółka Monnari Trade została postawiona w stan upadłości. Dziś chwali się doskonałymi wynikami finansowymi, planuje otwarcia nowych sklepów i szykuje się do przejęcia firmy KAN. W I półroczu 2013 roku jej przychody ze sprzedaży wzrosły 8,23 proc. i wyniosły 62,76 mln zł wobec niespełna 58 mln w analogicznym okresie 2012 roku.

REKLAMA

W I półroczu 2013 roku Monnari Trade może się pochwalić prawie sześciokrotnym wzrostem zysku netto, który wyniósł prawie 5,5 mln zł, wobec zysku za I półrocze 2012 r. na poziomie 926 tys. zł. „Na jego wygenerowanie miała decydujący wpływ: zysk na działalności podstawowej (3,6 mln zł), różnice kursowe w kwocie nieco ponad 1 mln zł oraz zysk na sprzedaży nieruchomości w wysokości 1,33 mln zł. Spółka odnotowała zwiększenie generowanej marży brutto ze sprzedaży z poziomu 52,6 proc. w I półroczu 2012 r. do 55,8 proc. w bieżącym półroczu - podano komunikacie."

Na koniec I półrocza 2013 r. sieć Monnari liczyła 106 lokali handlowych o łącznej powierzchni 17,2 tys. mkw., wobec 97 na koniec I półrocza 2012 roku. W omawianym okresie łódzka spółka uruchomiła siedem 7 nowych salonów, a zamknęła 2 nierentowne. „Biorąc pod uwagę aktualną kondycję ekonomiczną spółki można powiedzieć, że w zakresie punktów sprzedaży w centrach handlowych sytuacja jest ustabilizowana. Emitent nie widzi zagrożenia w utracie istotnej liczby salonów. Jednocześnie strategia Spółki zakłada wyważony rozwój sieci salonów - napisano w sprawozdaniu."

Plany inwestycyjne zakładają uruchomienie w II półroczu bieżącego roku ok. 5 sklepów w centrach handlowych zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Spółka kontynuuje także negocjacje związane z przejęciem firmy KAN, która rozwija sieci Tatuum i Coyoco. „Zarząd Monnari Trade SA nadal prowadzi rokowania ze spółką Kan Sp. z o.o., które mają na celu uzgodnienie formy prawnej, warunków współpracy oraz harmonogramu procesu ewentualnej inwestycji - czytamy w raporcie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA