PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Możliwy spadek popytu w branży gastronomicznej i hotelarskiej

  • Autor: PAP
  • 23 wrz 2014 08:07

We wrześniu większość przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie - wynika z badania GUS. Badane firmy z większości sekcji spodziewają się wzrostu popytu i sprzedaży oraz spadku cen. Zapowiadają także redukcje zatrudnienia.

REKLAMA

"Najbardziej korzystne, zbliżone do formułowanych przed miesiącem i lepsze niż przed rokiem oceny koniunktury zgłaszają podmioty z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa" - napisano w poniedziałkowym komunikacie.

"Najbardziej pesymistycznie koniunkturę oceniają kierujący jednostkami z sekcji edukacja, gorzej niż w sierpniu bieżącego i we wrześniu ubiegłego roku" - dodano.

Jak podaje GUS, we wrześniu podmioty z większości sekcji objętych badaniem sygnalizują spadek popytu na usługi, najbardziej znaczący - z sekcji edukacja oraz pozostała działalność usługowa. Największy wzrost popytu odnotowują firmy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

W najbliższych trzech miesiącach firmy z większości sekcji objętych badaniem spodziewają się wzrostu popytu, przede wszystkim - jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

"Spadku popytu obawiają się podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia, administrowanie i działalność wspierająca oraz obsługa rynku nieruchomości" - napisano w raporcie GUS.

Z raportu wynika, że we wrześniu podmioty z większości sekcji objętych badaniem sygnalizują spadek sprzedaży, najbardziej znaczący - z sekcji edukacja oraz pozostała działalność usługowa. Największy wzrost sprzedaży odnotowują jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

W najbliższych trzech miesiącach firmy z większości sekcji objętych badaniem spodziewają się wzrostu sprzedaży, w największym stopniu jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Największy spadek sprzedaży przewidują podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

We wrześniu podmioty z większości sekcji objętych badaniem odnotowują pogorszenie swojej sytuacji finansowej, najbardziej znaczące - z sekcji edukacja oraz pozostała działalność usługowa.

"Najlepiej, nieco bardziej korzystnie niż przed miesiącem, sytuację finansową oceniają jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa" - napisano.

Na najbliższe trzy miesiące firmy z większości sekcji objętych badaniem formułują niekorzystne prognozy sytuacji finansowej.

"Optymistyczne przewidywania w tym zakresie zgłaszają tylko jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz informacja i komunikacja" - zaznaczono w komunikacie. GUS podaje, że w najbliższych trzech miesiącach firmy z większości sekcji objętych badaniem prognozują spadek cen, najbardziej znaczący - firmy z sekcji zakwaterowanie i gastronomia oraz informacja i komunikacja.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA