PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Możliwy spadek popytu w branży gastronomicznej i hotelarskiej

  • Autor: PAP
  • 23 wrz 2014 08:07

We wrześniu większość przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie - wynika z badania GUS. Badane firmy z większości sekcji spodziewają się wzrostu popytu i sprzedaży oraz spadku cen. Zapowiadają także redukcje zatrudnienia.

REKLAMA

"Najbardziej korzystne, zbliżone do formułowanych przed miesiącem i lepsze niż przed rokiem oceny koniunktury zgłaszają podmioty z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa" - napisano w poniedziałkowym komunikacie.

"Najbardziej pesymistycznie koniunkturę oceniają kierujący jednostkami z sekcji edukacja, gorzej niż w sierpniu bieżącego i we wrześniu ubiegłego roku" - dodano.

Jak podaje GUS, we wrześniu podmioty z większości sekcji objętych badaniem sygnalizują spadek popytu na usługi, najbardziej znaczący - z sekcji edukacja oraz pozostała działalność usługowa. Największy wzrost popytu odnotowują firmy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

W najbliższych trzech miesiącach firmy z większości sekcji objętych badaniem spodziewają się wzrostu popytu, przede wszystkim - jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

"Spadku popytu obawiają się podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia, administrowanie i działalność wspierająca oraz obsługa rynku nieruchomości" - napisano w raporcie GUS.

Z raportu wynika, że we wrześniu podmioty z większości sekcji objętych badaniem sygnalizują spadek sprzedaży, najbardziej znaczący - z sekcji edukacja oraz pozostała działalność usługowa. Największy wzrost sprzedaży odnotowują jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

W najbliższych trzech miesiącach firmy z większości sekcji objętych badaniem spodziewają się wzrostu sprzedaży, w największym stopniu jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Największy spadek sprzedaży przewidują podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

We wrześniu podmioty z większości sekcji objętych badaniem odnotowują pogorszenie swojej sytuacji finansowej, najbardziej znaczące - z sekcji edukacja oraz pozostała działalność usługowa.

"Najlepiej, nieco bardziej korzystnie niż przed miesiącem, sytuację finansową oceniają jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa" - napisano.

Na najbliższe trzy miesiące firmy z większości sekcji objętych badaniem formułują niekorzystne prognozy sytuacji finansowej.

"Optymistyczne przewidywania w tym zakresie zgłaszają tylko jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz informacja i komunikacja" - zaznaczono w komunikacie. GUS podaje, że w najbliższych trzech miesiącach firmy z większości sekcji objętych badaniem prognozują spadek cen, najbardziej znaczący - firmy z sekcji zakwaterowanie i gastronomia oraz informacja i komunikacja.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA