PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mr Hamburger zamyka nierentowne restauracje pod marką Leśne Runo

  • dlahandlu.pl
  • 01 paź 2013 16:49

Zarząd Spółki Mr Hamburger S.A. poinformował, że zmniejszyła się ilość lokali gastronomicznych działających pod marką Leśne Runo na stacji paliw w miejscowości Pszczółki. Spółka rozwiązała też umowę franchisingu dotyczącą prowadzenia restauracji Leśne Runo w miejscowości Stopka k/Koronowa.

REKLAMA

Strony ustaliły, iż dniem zakończenia współpracy opartej o umowę franchisingu jest 30.09.2013 r. Umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.

Uzasadnieniem takich decyzji jest ograniczanie punktów gastronomicznych, nie przynoszących oczekiwanych dochodów dla spółki.

Przychody Mr. Hamburger w II kwartale 2013 r. spadły o ponad 23 proc. do 1,22 mln zł w ujęciu rocznym, ale w stosunku do pierwszego kwartału zwiększyły się o 212,6 tys. zł, czyli o ponad 21 proc. Jak informowaliśmy wcześniej, zarząd podejmuje działania mające na celu zdecydowaną poprawę wyniku finansowego w roku 2013 r. Należą do nich: zmiana menu lepiej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań klientów, wprowadzenie dodatkowej oferty fast-food; zmiana producentów oraz dostawców produktów do sieci, optymalizacja kosztów, w tym głównie: kosztów osobowych, kosztów najmu, mediów oraz kosztu nabycia surowców; nadzór i kontrola restauracji przez managerów operacyjnych oraz budowa marki i poprawa wizerunku sieci "Leśne Runo".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA