PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mroczka ma plan na handel w nowej odsłonie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2016 10:55

Mroczka ma plan na handel w nowej odsłonie Jan Mroczka, prezes Rank Progress

Rank Progress planuje rozwój nowego segmentu nieruchomości handlowych. Chodzi o sieć mini galerii, które pojawią się w małych miastach na terenie całej Polski.

REKLAMA

O trudnej sytuacji spółki pisaliśmy w bieżącym tygodniu.

Firma przygotowuje nowe plany, które będą realizowane po refinansowaniu obligacji oraz po uzyskaniu środków ze sprzedaży nieruchomości handlowych. Budowane będą projekty mieszkaniowe i logistyczne, ale Rank Progress nie zapomni o budynkach handlowych.

Sieć mini galerii handlowych ma opierać się na budynkach do 6 tys. mkw. powierzchni najmu budowanych w miastach liczących od 20 do 50 tys. mieszkańców. W tym momencie firma posiada 80 lokalizacji, gdzie mogłyby być realizowane. Jak podaje Rank Progress, pierwszy obiekt tej sieci powstał już w Oleśnicy k. Wrocławia w 2014 roku.

Koszt jednej inwestycji wynosi maksymalnie 25 mln złotych. Jeśli deweloper zrealizowałby połowę obiektów, w ciągu najbliższych lat wydałby na budowę 1 mld złotych. - Spółka uważa, iż inwestycje te zakończą się sukcesem, gdyż cały czas obserwowany jest wzmożony popyt na nowoczesną powierzchnię handlową w małych i średniej wielkości miastach. Spółka ma nadzieję, że w przyszłości do dalszej współpracy w zakresie realizacji obiektów handlowych oraz innych projektów inwestycyjnych uda się jej pozyskać także nowych partnerów finansowych, dzięki czemu będzie mogła zapewnić dodatkowe środki na zabezpieczenie nieruchomości i jako wkład własny w planowanych inwestycjach w centra i galerie handlowe, które grupa kapitałowa zatrzyma we własnym portfelu - pisze zarząd Rank Progress.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA