PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Multipleks i centrum handlowe to jedność

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 maj 2015 13:50

Sieć Helios ma bardzo mocną pozycję w miastach średniej wielkości, ale przyszedł czas, aby szerzej wejść do największych ośrodków. W tym roku otworzyliśmy już kino w Jeleniej Górze, kolejne pojawią się w Białymstoku, Łodzi i we Wrocławiu - wylicza Tomasz Jagiełło, prezes Helios SA. Zapewnia, że w kolejnych latach sieć zawita do wszystkich największych miast, wliczając stolicę.

REKLAMA

Pod koniec kwietnia br.  Helios uruchomił swój 35. multipleks. Kino zostało otwarte w Jeleniej Górze, w centrum handlowych Echo Investment. - Widać, że miasto potrzebowało tego typu rozrywki. Po pierwszym tygodniu funkcjonowania wyniki osiągnięte przez naszą placówkę są bardzo zadowalające. Lokalizacja jest trafiona. Uważamy, że kino może się jeszcze rozwijać – przekonuje Tomasz Jagiełło.

Tomasz Jagiełło zapytany o dalsze plany związane z rozwojem sieci kin Helios zaznaczył, że w Polsce nie ma już za wiele wolnej przestrzeni na rozwój obiektów kinowych. - Rynek w mieście jest nasycony jeżeli na 15 tys. mieszkańców przypada jedna sala kinowa. Dobrym przykładem jest tu Jelenia Góra, gdzie 5 sal całkowicie zaspokaja potrzeby rynku - tłumaczy. -  Jeżeli jednak dostaniemy informację, że ze względu na rosnące zainteresowanie turystów czy mieszkańców pobliskich miast to zapotrzebowanie jest większe, to mamy możliwość rozbudować obiekt o dwie nowe sale - dodaje.

Prezes sieci Helios podkreśla, że dalszy rozwój kin będzie prowadzony w centrach handlowych. - Widzowie postawili na multipleksy w centrach handlowych. Praktycznie nie ma już budowania kin poza centrami. Multipleks i centrum handlowe to praktycznie jedność - podsumowuje.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA