PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Multipleks i centrum handlowe to jedność

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 maj 2015 13:50

Sieć Helios ma bardzo mocną pozycję w miastach średniej wielkości, ale przyszedł czas, aby szerzej wejść do największych ośrodków. W tym roku otworzyliśmy już kino w Jeleniej Górze, kolejne pojawią się w Białymstoku, Łodzi i we Wrocławiu - wylicza Tomasz Jagiełło, prezes Helios SA. Zapewnia, że w kolejnych latach sieć zawita do wszystkich największych miast, wliczając stolicę.

REKLAMA

Pod koniec kwietnia br.  Helios uruchomił swój 35. multipleks. Kino zostało otwarte w Jeleniej Górze, w centrum handlowych Echo Investment. - Widać, że miasto potrzebowało tego typu rozrywki. Po pierwszym tygodniu funkcjonowania wyniki osiągnięte przez naszą placówkę są bardzo zadowalające. Lokalizacja jest trafiona. Uważamy, że kino może się jeszcze rozwijać – przekonuje Tomasz Jagiełło.

Tomasz Jagiełło zapytany o dalsze plany związane z rozwojem sieci kin Helios zaznaczył, że w Polsce nie ma już za wiele wolnej przestrzeni na rozwój obiektów kinowych. - Rynek w mieście jest nasycony jeżeli na 15 tys. mieszkańców przypada jedna sala kinowa. Dobrym przykładem jest tu Jelenia Góra, gdzie 5 sal całkowicie zaspokaja potrzeby rynku - tłumaczy. -  Jeżeli jednak dostaniemy informację, że ze względu na rosnące zainteresowanie turystów czy mieszkańców pobliskich miast to zapotrzebowanie jest większe, to mamy możliwość rozbudować obiekt o dwie nowe sale - dodaje.

Prezes sieci Helios podkreśla, że dalszy rozwój kin będzie prowadzony w centrach handlowych. - Widzowie postawili na multipleksy w centrach handlowych. Praktycznie nie ma już budowania kin poza centrami. Multipleks i centrum handlowe to praktycznie jedność - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA