PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na centrum handlowym NoVa Park zawisła wiecha

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 wrz 2011 13:56

21 września, zgodnie z tradycją budowlaną, nastąpiło uroczyste zawieszenie wiechy na centrum handlowym NoVa Park. Wiecha oznacza zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. W uroczystości udział wzięli: Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego - Tadeusz Jędrzejczak, przedstawiciele inwestora ze strony Caelum Development oraz Futureal, przedstawiciele najemców, firm związanych z procesem inwestycyjnym oraz media.

REKLAMA

NoVa Park to największe centrum handlowe w województwie lubuskim, zlokalizowane w jego stolicy - Gorzowie Wielkopolskim. Położone jest w ścisłym centrum miasta, a jednocześnie blisko obwodnicy, drogi ekspresowej S3 oraz bezpośrednio przy głównym szlaku komunikacyjnym biegnącym przez Gorzów.

- Jestem pewien, że NoVa Park to projekt, który odniesie sukces. Podpisaliśmy umowy z wieloma markami, dla których nie było dotychczas miejsca w Askanie. Analizy rynku, którymi dysponujemy, dają nam pewność, że oba centra będą się doskonale uzupełniać, stanowiąc tym samym atrakcyjną ofertę dla miasta i regionu - potwierdza Derek Sharkey, wiceprezes Caelum Development.

NoVa Park to wspólny projekt inwestycyjny Caelum Development oraz Futureal. Jak podkreśla Tibor Tatar z Futureal, NoVa Park to bardzo atrakcyjne przedsięwzięcie, którym firma debiutuje na rynku polskim. - Współpraca z tak wiarygodnym partnerem, jakim jest Caelum Development, daje nam pewność, by wierzyć w sukces tego projektu.

Generalnymi wykonawcami tego największego w regionie Centrum Handlowego są Warbud i Mercury Engineering. Komercjalizację realizuje inwestor, tj. irlandzka grupa Caelum Development wspólnie z Jones Lang LaSalle. - Stopień komercjalizacji NoVa Park wynosi 70 proc. Docelowo w NoVa Park znajdzie się 140 punktów handlowych , które łącznie zajmą powierzchnię 32 400 mkw. GLA. Swą obecność potwierdzili najemcy do tej pory nieobecni na tym rynku, m.in. H&M, Intersport, Carry, Cubus, Super Pharm, Smyk, Kappahl czy KFC. Ponadto, umowy najmu podpisały sieci Piotr & Paweł, C&A, Deichmann, Empik, Apart i wiele innych. W NoVa Park znajdzie się miejsce również dla lokalnych przedsiębiorców. Prowadzimy rozmowy z wieloma markami i jedno jest pewne, jeszcze zaskoczymy gorzowian - powiedział Grzegorz Mroczek, dyrektor ds. Najmu Caelum Development.

Kupujący będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych zlokalizowanych na wielopoziomowym parkingu oraz przystanek autobusowy z kilkunastoma liniami tuż przy głównym wejściu. Ponadto, inwestor zainwestował 3,2 mln zł na przebudowę dróg wokół NoVa Park. Przebudowa obejmuje modernizację już istniejących ulic oraz budowę nowych dróg w ścisłym centrum miasta. Inwestor wykona budowę i przebudowę układu drogowego 3 ulic: ul. Przemysłowej, ul. Św. Jerzego oraz ul. Mechanicznej. Gruntownej przebudowie poddana jest już ul. Przemysłowa, która na odcinku ponad 200 m zyska nową nawierzchnię, krawężniki oraz zostanie poszerzona w celu utworzenia trzeciego pasa ruchu dla osób korzystających z parkingu centrum.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA