PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na ochronie nie warto oszczędzać

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2016 09:44

Na ochronie nie warto oszczędzać Fot. Fotolia

City Security, jedna z największych polskich firm ochroniarskich, stawia na nowe technologie. Ma to pomóc w realizacji jej zadań m.in. na terenie centrów handlowych.

REKLAMA

City Security zwiększa wydatki na technologiczne rozwiązania, które jeszcze bardziej wpłyną na skuteczność jej działania. To kolejny krok będący odpowiedzią na coraz większe wyzwania otoczenia makroekonomicznego. Po wprowadzeniu od początku tego roku tzw. „ozusowania”, branżę ochrony czeka kolejny test: od 1 stycznia 2017 roku zacznie obowiązywać przepis o obowiązkowej minimalnej stawce godzinowej, która – po waloryzacji – wyniesie około 13 złotych.

5,7 mln - taką kwotę zainwestuje City Security w zakup kolejnych technologicznych rozwiązań wpływających na zwiększenie efektywności swojej pracy. Dotyczy to m.in. monitoringu wizyjnego, raportowania czy mobilnego stanowiska monitoringu i dowodzenia m.in. na największe imprezy masowe o podwyższonym ryzyku czy wdrożenia informatycznego systemu Secap, stworzonego przez związaną z City Security spółkę technologiczną IT Factory.

Secap opracowany został z myślą o pełnej automatyzacji i transparentności procesów związanych z ochroną obiektów, raportowaniu on-line do klientów ważnych zdarzeń (w tym wymagających interwencji incydentów) oraz − w razie konieczności − przyspieszeniu interwencji pracowników ochrony.

− Wychodzimy naprzeciw wymaganiom rynku po to, aby w przyszłości stać się jeszcze bardziej konkurencyjnymi i wygrywać jakością i skutecznością naszych usług. – mówi Marcin Sejdak, wiceprezes City Security.

Dzięki temu firma, która dziś zatrudnia około 6000 pracowników, będzie mogła w większym stopniu skoncentrować się na zatrudnieniu osób z najwyższymi kwalifikacjami, którzy np. zajmować się będą zarządzaniem wspomaganymi technologicznie procesami w ochronie – na przykład w dużych obiektach handlowych.

− To także nasza odpowiedź na zmieniające się realia rynkowe. To między innymi dzięki decyzjom administracyjnym mamy do czynienia z dość pośpiesznymi zmianami na rynku ochrony – dodaje Marcin Sejdak.

„Ozusowanie” jakie obowiązuje od początku tego roku spowodowało renegocjacje stawek za ochronę ze zleceniodawcami usług. W znakomitej większości zgodzili się oni na podniesienie wynagrodzenia dla pracowników, co przełożyło się na dobre wyniki firmy za pierwsze półrocze 2016 roku. Wartość przychodu wyniosła 67 mln zł, zaś liczba kontraktów wzrosła do 703. Wśród nowych klientów City Security są dziś m.in. Tesco, sieć księgarni Matras, sklepy Neonet, strategiczne dla obronności Państwa jednostki wojskowe w Krakowie i Grudziądzu, kompleksy magazynowe, handlowe i biurowe (np. Poleczki Business Park), a także kilkadziesiąt dużych osiedli mieszkaniowych. 

− Nasi kontrahenci wykazali daleko posunięte zrozumienie dla całej sytuacji, dzięki czemu zdecydowana większość naszych pracowników zachowała swoje miejsca pracy. – mówi Beniamin Krasicki – prezes City Security, który podkreśla, że kierunek wprowadzanych zmian jest właściwy, lecz metoda budzi w branży coraz więcej wątpliwości. Dotyczy to też mającej obowiązywać od początku 2017 roku minimalnej stawki godzinowej - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA