PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nadzór budowlany znalazł winnych katastrofy w Poznań City Center

 • Autor: gloswielkopolski.pl
 • 08 paź 2014 11:36

Nadzór budowlany znalazł winnych katastrofy w Poznań City Center

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego winnymi zarwania sufitu w galerii Poznań City Center - podaje gloswielkopolski.pl.

REKLAMA

Wnioski o ukaranie kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego zostały złożone do Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Główne zarzuty to rażące błędy i zaniedbania oraz brak kontroli nad pracami budowlanymi, które zagroziły zdrowiu i życiu ludzi. Przyczyną zarwania się konstrukcji była niewłaściwa kolejność wykonywania prac.

Po wykonaniu podwieszonego sufitu, trwały jeszcze roboty instalacyjne. Monterzy przy zakładaniu klimatyzacji i instalacji elektrycznej chodzili po suficie. Dodatkowo został on nadmiernie obciążony elementami, które nie powinny się znaleźć na konstrukcjach podwieszanych. Za współwinnego uznano inspektora nadzoru Trigranitu - informuje gloswielkopolski.pl.

Zniszczeń ostatecznie dokonała woda, która przeciekała przez nieszczelny dach galerii handlowej i dodatkowo obciążyła nieprawidłowo wykonany sufit. Fragment podwieszanego sufitu w PCC o powierzchni około 800 mkw. runął w nocy 25 kwietnia. Po wypadku galeria handlowa była zamknięta do 7 maja. Część drugiego piętra, na której spadł sufit, była niedostępna do 22 lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • poznaniak 2014-10-10 13:17:54
  a w City Center w skelpie TKMaxu nadal z sufitu kapie woda...
 • wamaski 2014-10-10 09:14:57
  Zgadzam się w zupełności z Uważnym czytelnikiem.
  Co nie zmienia faktu, że powyższe ku przestrodze osób z uprawnieniami pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie - nie na wszystko nalezy sie godzić, bo po zakończeniu przychodzi czas: szukania winnych, karania niewinnych i nagradzania niezasłużonych...
 • Uważny czytelnik 2014-10-09 11:16:07
  Gdyby pisał to Fakt, to rozumiem ale od branżowego portalu wymagam świadomego używania odpowiednich słów. Prawo budowlane mówi wyraźnie:
  Art. 73. 1. Katastrofą budowlaną jest niezamierzone, gwałtowne zniszczenie obiektu budowlanego lub jego części, a także
  konstrukcyjnych elementów rusztowań, elementów urządzeń formujących, ścianek szczelnych i obudowy wykopów.
  2. Nie jest katastrofą budowlaną:
  1) uszkodzenie elementu wbudowanego w obiekt budowlany, nadającego się do naprawy lub wymiany;
  2) uszkodzenie lub zniszczenie urządzeń budowlanych związanych z budynkami;
  3) awaria instalacji.

  Rozumiem że chwytliwy tytuł ma zwiększyć klikalność...

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA