PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy centrów handlowych zapłacą za odtwarzanie muzyki dwa razy więcej

  • dlahandlu.pl
  • 17 kwi 2012 17:55

Zgodnie z przygotowywanymi nowymi tabelami opłat za odtwarzanie muzyki w sklepach i lokalach usługowych od 2012 roku sklepy, które działają w centrach handlowych zapłacą 2 razy więcej niż te, które są zlokalizowane w centrach miast, czy na osiedlach handlowych.

REKLAMA

Jak tłumaczy Bogusław Pluta, dyrektor ZPAV jednym z kryteriów jest fakt, że mają one większe obroty. Jednak decydujący jest fakt, że w centrach handlowych sklepy mają otwarte drzwi i mogą przyciągać klientów odtwarzaną muzyką. Ma to duży wpływ na ilość klientów i obroty sklepów. Sklepy przy ulicach mają zazwyczaj zamknięte drzwi wejściowe i mniej możliwości oddziaływania na klienta muzyką.

Dodatkowo ZPAV wprowadzi rozróżnienie terytorialne dla lokali działających w Warszawie i w mniej zamożnych regionach. - Bierze się to z prostego faktu, że usługi kosmetyczne w Warszawie są trzy razy droższe niż te same, świadczone w mniejszych miejscowościach - tłumaczy Bogusław Pluta. Chcemy żeby znalazło to odbicie w pobieranych przez nas stawkach - dodaje.

ZPAV jest stowarzyszeniem producentów fonogramów, wideogramów i chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań, funkcjonujących na polskim rynku. W 2011 roku związek zebrał 18,5 mln zł z tytułu odtworzeń muzyki w lokalach handlowych, usługowych i gastronomicznych.

ZPAV liczy, że w ciągu kolejnych kilku lat uda mu się objąć umowami wszystkie lokale handlowo-usługowe, działające w Polsce. Obecnie za odtwarzanie muzyki z radia lub płyt płaci tylko 50 proc. z nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA