PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy chcą nowych centrów handlowych w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2012 15:57

Najemcy chcą nowych centrów handlowych w Warszawie

W Warszawie jest miejsce na kolejne galerie i centra handlowe, nawet pomimo najwyższych w kraju cen za wynajem lokalu - uważają przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych.

REKLAMA

- W Warszawie, po obu stronach Wisły, powstanie nowych centrów zaspokajających potrzeby mieszkańców dużych osiedli, spotkałoby się z ich entuzjazmem. Mogliby robić zakupy unikając uciążliwych dojazdów do dalej położonych centrów. Oczywiście zaistnienie nowych, wywarłoby wpływ na odwiedzalność i obroty obiektów już funkcjonujących - mówi Anna Klinowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych.

Obecnie w Warszawie łączna powierzchnia działających centrów wynosi 1,33 mln mkw. Najemcy zwracają jednak uwagę na bardzo niską, w porównaniu do pozostałej części kraju, podaż nowych obiektów.

Warszawa jest także jednym z najdroższych rynków powierzchni handlowych w Polsce. Według CBRE stawki czynszu w najbardziej popularnych obiektach sięgają od 75 do nawet 90 euro/mkw./miesiąc. Średni czynsz w Warszawie waha się od 30 do 45 euro/mkw./miesiąc.

- Obniżenie stawek czynszu zazwyczaj wiąże się z zakończeniem obowiązywania znaczącej ilości umów i jest wypadkową oczekiwań właścicieli centrów oraz wyników, które osiągają w nich najemcy. W niektórych funkcjonujących centrach stawki ulegają spadkom - przede wszystkim tam, gdzie obiekty nie są dobrze oceniane i nie ma wielu chętnych na zwalniające się powierzchnie - mówi Zofia Morbiato, prezes PSNPH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA