PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najlepszy rok w historii JR Holding

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lut 2016 09:31

Najlepszy rok w historii JR Holding Biurowiec Hexagon, własność JR Holding

To najlepszy rok w historii JR Holding. Spółka wypracowała w 2015 r. skonsolidowany zysk netto w kwocie 6,6 mln zł i w porównaniu do wcześniejszego roku, w którym wyniósł on 2,6 mln zł.

REKLAMA

W samym czwartym kw. 2015 r. Grupa Kapitałowa JR Holding osiągnęła 4,5 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ogółem wyniosły 8,1 mln zł. W analogicznym okresie poprzedniego roku zysk netto sięgnął 0,7 mln zł przy przychodach netto ogółem na poziomie 2,4 mln zł.

Znacząca poprawa wyników finansowych jest rezultatem prowadzenia bardzo rentownych inwestycji. Istotny wpływ na osiągnięty zysk ma zmiana struktury najemców powierzchni biurowych i handlowych w posiadanych nieruchomościach komercyjnych, a także wejście przez spółkę w branżę Odnawialnych Źródeł Energii, głównie fotowoltaiki.

JR Holding rozpoczęła pracę nad przygotowaniem nowej Strategii Rozwoju całej Grupy Kapitałowej, którą zamierza przedstawić do końca 1 kw. 2016 r. Spółka planuje w większym stopniu skoncentrować swoją działalność na projektach inwestycyjnych, których fundament będą nadal stanowiły nieruchomości komercyjne, przy czym zintensyfikowane zostaną inwestycje w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii oraz nowych technologii. Wdrożenie nowej Strategii Rozwoju Spółki ma pozwolić jej utrzymać bardzo dynamiczne tempo wzrostu wartości w nadchodzących latach.

- Prowadzimy obecnie intensywne prace nad zbudowaniem nowej Strategii Rozwoju Spółki, która umożliwi nam kontynuowanie zwiększania wartości Grupy Kapitałowej. W dalszym ciągu będziemy koncentrowali się na rynku nieruchomości komercyjnych, rozszerzając nasz obszar inwestycyjny o Odnawialne Źródła Energii oraz nowe technologie. Zamierzamy zagospodarować niszę rynkową, jaką jest sprzedaż niewielkich lokali biurowych w budynkach o wysokim standardzie. Realizujemy aktualnie tego typu inwestycję w Krakowie i wiążemy z nią bardzo duże nadzieje. Czekamy także na zakończenie procesu połączenia spółek Columbus Capital. i Columbus Energy, który pozwoli na zbudowanie podmiotu o bardzo mocnej pozycji rynkowej na rynku fotowoltaiki. Dla nas osiągnięte wyniki za 2015 r, które przyjmujemy z prawdziwą satysfakcją to jedynie pierwszy krok - podsumowuje prezes firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA