PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najpierw restrukturyzacja, potem nowe otwarcia

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 sty 2017 10:18

Najpierw restrukturyzacja, potem nowe otwarcia Briju

Briju kończy restrukturyzację grupy i wchodzi w kolejny etap rozwoju działalności. W 2017 r. jubilerska spółka otworzy kilkanaście salonów.

REKLAMA

Z dniem 2 stycznia działalność Briju w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży hurtowej i detalicznej wyrobów jubilerskich została przeniesiona do spółki zależnej Briju 1920, która znajduje się pod wyłączną kontrolą Briju. Wartość wyodrębnionej części przedsiębiorstwa została ustalona przez biegłego rewidenta na 62 mln zł. Zakres przenoszonej części przedsiębiorstwa obejmuje m.in. zakład produkcyjny, prawa własności intelektualnej oraz majątkowe prawa autorskie, aktywa trwałe i obrotowe, wszelkie umowy, wierzytelności i należności.

- Konieczność uporządkowania struktury i wyodrębnienia spółki zajmującej się działalnością jubilerską wynika z dynamicznego rozwoju tego segmentu. Na koniec ubiegłego roku mieliśmy już 45 sklepów Briju, a w kolejnych latach planujemy kontynuację rozbudowy sieci salonów własnych. – powiedział Przemysław Piotrowski, prezes Briju.

W 2016 r. Briju otworzyło 15 nowych salonów pod własną marką, dzięki czemu na koniec roku łączna powierzchnia sklepów wzrosła do 3,1 tys. mkw. z 2,2 tys. mkw. na początku roku. Ostatnim otwartym w tym roku salonem był lokal w centrum handlowym Sonata Park w Sochaczewie. Wcześniej Briju otworzyło salony m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach i Mysłowicach.

- Planujemy kontynuację dynamicznego rozwoju, w 2017 r. chcemy otworzyć kolejne kilkanaście salonów, z czego na około 10 lokalizacji mamy już podpisane umowy. Będą to sklepy m.in. w Krakowie, Cieszynie, Warszawie i Bielsku-Białej – dodał Przemysław Piotrowski.

Kompetencje w zakresie działalności segmentu handlu hurtowego i obróbki surowców metali szlachetnych pozostaną niezmienne i znajdować się będą w spółce Briju Surowce Sp. z o.o. oraz w Briju S.A. Spółka Briju S.A. będzie również realizować funkcje związane z zarządzaniem Grupą Kapitałową.

IV kwartał to tradycyjne ważny okres w sprzedaży jubilerskiej, jak i w całym handlu detalicznym. Grupa otworzyła w tym okresie 9 sklepów oraz wprowadziła elastyczną ofertę sprzedażową dostosowaną do oczekiwań klientów. - Ostatnie miesiące to czas intensywnych przygotowań do najważniejszego okresu sprzedażowego w roku. Uważam, że dobrze przygotowaliśmy się na ten czas, dzięki czemu w pełni zrealizowaliśmy zakładany plan sprzedaży w naszej sieci sklepów – dodał prezes Briju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA