PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najpierw rozbudowa, teraz zielony certyfikat

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 sie 2016 12:27

Najpierw rozbudowa, teraz zielony certyfikat Atrium Copernicus

Atrium Poland, zarządca i właściciel Atrium Copernicus, w trakcie zakończonej w ubiegłym roku rozbudowy wdrożył szereg proekologicznych rozwiązań. Oto efekty.

REKLAMA

Działania te zaowocowały przyznaniem budynkowi prestiżowego certyfikatu ekologicznego BREEAM z oceną „Very Good”.

Certyfikat BREEAM przyznawany jest budynkom komercyjnym, w których wprowadzono rozwiązania zgodne z restrykcyjnymi obostrzeniami zrównoważonego budownictwa, zarówno w zakresie ekologicznym, jak i społecznym. Atrium Copernicus spełniło wymogi formatu shell, uzyskując ocenę „Very Good”. Najwyższe noty obiekt otrzymał w kategoriach „Waste”, „Transport”, „Management”, oraz „Land Use and Ecology”.

W trakcie rozbudowy, która zakończyła się w marcu 2015, w Atrium Copernicus zastosowane zostały proekologiczne rozwiązania, dzięki którym udaje się monitorować i ograniczać zużycie mediów, m.in. wody, energii elektrycznej oraz energii cieplnej. Ponadto na terenie centrum segregowane są odpady – specjalne pojemniki przeznaczone do tego celu otrzymali do dyspozycji zarówno najemcy, jak i klienci centrum.

Drugi z etapów prac obejmował zmiany dedykowane przede wszystkim wygodzie klientów
i zwiększeniu dostępności komunikacyjnej obiektu. Identyfikacja wizualna oraz infrastruktura informacyjna w budynku zostały ujednolicone i dopasowane estetycznie do nowego standardu wizualnego centrum. Wprowadzono także szereg udogodnień związanych z dojazdem do budynku. Na terenie Atrium Copernicus w ubiegłym roku uruchomiona została dodatkowa stacja Toruńskiego Roweru Miejskiego, a w trakcie poszerzania parkingu zwiększono także ilość miejsc do parkowania własnych jednośladów. Ponadto obiekt wyposażony jest w udogodnienia dedykowane osobom niepełnosprawnym – m.in. miejsca parkingowe w wygodnych miejscach w pobliżu wejść i specjalnie przystosowane toalety; dodatkowe ułatwienia przygotowano także dla rodziców z dziećmi i kobiet w ciąży.

– Chcąc wyznaczać trendy i odpowiadać na potrzeby wszystkich naszych interesariuszy, a także rozwijać się w zgodzie i harmonii z otoczeniem i środowiskiem, wprowadzamy w naszych obiektach istotne zmiany, mające na celu redukcję zużycia mediów oraz promocję postaw proekologicznych. Tworzymy centra handlowe bliskie lokalnym społecznościom, wpisane w ich strukturę i funkcjonujące w zgodzie z nimi. Otrzymanie tak prestiżowego certyfikatu, jakim jest BREEAM, jest ważnym etapem w realizacji obranej przez nas strategii. Pracujemy intensywnie nad uzyskaniem kolejnych certyfikatów również dla innych projektów w naszym portfolio, ponieważ idea zrównoważonego rozwoju i ekologia są jednymi z kluczowych wartości dla grupy Atrium – podsumowuje Jolanta Wawrzyszuk, Chief Operating Officer, Atrium Poland Real Estate Management.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA