PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najszybciej rosnąca budowa w Poznaniu postępuje zgodnie z planem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 maj 2016 13:17

Najszybciej rosnąca budowa w Poznaniu postępuje zgodnie z planem Posnania

Kilka tysięcy pracowników na budowie, 50 proc. powierzchni odebranej przez najemców, wykonane 90 proc. elewacji zewnętrznej budynku oraz finalny etap montażu podwieszanych sufitów i oświetlenia  – to aktualny status prac na budowie Posnanii. Otwarcie Centrum już w październiku.

REKLAMA

Bryła nowo budowanego Centrum jest już na ukończeniu. Za półtora miesiąca inwestor planuje zakończyć montaż elewacji, a do połowy czerwca nastąpi rozruch wszystkich instalacji. - Najbardziej intensywne prace są obecnie realizowane wewnątrz obiektu, gdzie trwają roboty wykończeniowe i przekazywanie lokali najemcom – mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu. – Do tej pory swoje powierzchnie odebrali m.in. najwięksi klienci: Carrefour, Leroy Merlin, Helios i Van Graaf – dodaje.

Szkło, kryształ i design wewnątrz Posnanii

W środku budynku trwają intensywne prace związane z układaniem marmurowych posadzek, po których już jesienią będą poruszać się pierwsi klienci Centrum. Najbardziej spektakularne obiekty montowane są w samym sercu obiektu – tzw. Forum. Pomiędzy poziomami ustawiane są  imponujące szklane schody, wykonane w sposób, który sprawia, że konstrukcja i elementy łączenia są całkowicie niewidoczne. Drugim, charakterystycznym obiektem jest największa w Polsce kryształowa instalacja świetlna. Wykonana jest ze szklanych tub, każda o długości 1,5 m, które będą oświetlone światłem RGBW. Całkowita powierzchnia instalacji to 260 mkw.

Infrastruktura drogowa wokół Centrum

Razem z budową Posnanii całkowitej zmianie uległ układ drogowy wokół Centrum. Na ukończeniu są już prace drogowe na ul. Jana Pawła II, Milczańskiej i Inflanckiej, na których układana jest finalna nawierzchnia bitumiczna. Na ulicach należących do tzw. Ringu Łacina, przylegających bezpośrednio do budynku, układana jest warstwa ścieralna jezdni. Inwestor rozpoczyna też montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oznakowania poziomego i pionowego.

- Zgodnie z porozumieniem zawartym z Miastem, inwestor przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na realizację prac drogowych. Zmodernizowany układ drogowy, a także sama inwestycja przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności tego terenu miasta – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. inwestycji.

Do końca miesiąca rozpocznie się drugi etap modernizacji ul. Jana Pawła II. Od ulicy Kaliskiej do ronda Śródka zostanie wybudowany dodatkowy, trzeci pas ruchu, a dotychczasowe pasy zostaną wyremontowane. Zmiany zajdą również na ul. abpa. Baraniaka, na której zostanie wybudowany dodatkowy pas prawo skrętu w ul. Jana Pawła II. Dzięki realizowanym pracom zostanie upłynniony ruch samochodowy w tej części miasta.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA