PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najważniejsza jest jakość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 maj 2014 10:05

Banki są dziś gotowe finansować projekty deweloperskie z każdego sektora nieruchomości komercyjnych. W obecnych czasach o przyznaniu finansowania decyduje bowiem nie branża, ale jakość inwestycji.

REKLAMA

- Z dobrymi projektami mamy do czynienia we wszystkich segmentach rynku, choć pewne z nich budzą znaki zapytania. Tak jest w przypadku nadprodukcji powierzchni biurowej na rynku warszawskim - wyjaśnia Marek Koziarek, dyrektor zarządzający, Departament Finansowania Nieruchomości Komercyjnych, Pekao SA.

Jak dodaje, wątpliwości budzą też niektóre inwestycje handlowe. - Nie we wszystkich miastach Polski jest miejsce na kolejne centrum handlowe - tłumaczy Marek Koziarek.

Ekspert z Pekao podkreśla, że poza jakością projektu dla banku ważne jest też to, z kim podpisuje umowę. - Zależy nam na współpracy z deweloperami z doświadczeniem oraz takimi, z którymi mamy pozytywne doświadczenia. Szukamy także nowych firm. W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko zbudować obiektu. Należy też stworzyć ciekawy produkt - tłumaczy Koziarek.

Pekao jest również zainteresowane finansowaniem projektów na rynkach regionalnych. Bank finansował już niewielkie inwestycje w mniejszych miastach takich jak: Grudziądz, Toruń, Jelenia Góra czy Tarnów.

- W przypadku projektów biurowych jesteśmy bardzo zadowoleni z rynku krakowskiego. Stolica Małopolski jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie lokalizacji dla sektora BPO - podkreśla.

To właśnie projekty handlowe i biurowe są najchętniej finansowane przez Pekao. Marek Koziarek podkreśla jednak, że sytuacja na rynku powierzchni magazynowych uległa znaczącej poprawie. - Jeszcze dwa lata temu było zupełnie inaczej. Teraz widzimy bardzo duży popyt na takie projekty. Poza tym miały miejsca transakcje zakupu dużych portfeli nieruchomości - wyjaśnia. Dodaje też, że cały czas nie jest to dobry moment na finansowanie inwestycji spekulacyjnych. - Z drugiej strony nie ma też dużego zapotrzebowania na takie finansowanie. Projekty powstają na konkretne zamówienie klienta - mówi.

W przypadku projektów hotelowych inwestorzy muszą przedstawić dobrą koncepcję inwestycji i popsiadać długoterminową umowę z profesjonalnym operatorem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA