PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Największy projekt sieci Dekada coraz bliżej realizacji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sty 2016 09:42

Największy projekt sieci Dekada coraz bliżej realizacji Dekada Nysa

Zakończył się kolejny etap zbliżający sieć galerii handlowych Dekada do realizacji inwestycji w Nysie. 22 grudnia 2015 r. Rada Miejska w Nysie uchwaliła zmianę Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, która umożliwia wybudowanie galerii na działce przy ulicy Kolejowej.

REKLAMA

Do uzyskania pozwolenia na budowę już coraz bliżej – deweloper czeka na zatwierdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, którego procedura ruszyła jeszcze w ub. roku. Zgodnie z harmonogramem, plan powinien być uchwalony wiosną 2016. Dekada planuje rozpoczęcie inwestycji w II połowie br.

Galeria Dekada w Nysie zaprojektowana została jako dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19 600 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 70 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także specjalna strefa rozrywki. W galerii postanie podziemny parking na ponad 420 miejsc. W obiekcie będzie można znaleźć również czterosalowy multipleks kinowy. Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy. Architekci inspirowali się nyskim gotykiem i zadbali o to, aby galeria wpisała się dobrze w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, m.in. zachowane zostaną elementy historycznego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej.

W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 152 000 mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.

Komercjalizacja obiektu rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku i już teraz najemcy są zainteresowani ponad połową dostępnej powierzchni. Za wynajem odpowiada BOIG Property Consulting.

- Cieszymy się, że po raz kolejny Dekada powierzyła nam odpowiedzialność za wynajem obiektu handlowego. Inwestycja w Nysie będzie posiadała największą powierzchnię z dotychczasowych przedsięwzięć sieci Dekada, ponadto uzupełni strukturę handlową w mieście. Planowana oferta Dekada  Nysa to sektor fashion wzbogacony o udogodnienia takie jak kino, kawiarnie czy restauracje. Z całą pewnością ze względu na interesującą ofertę i położenie w centrum miasta będzie to atrakcyjne miejsce do spędzania czasu dla mieszkańców Nysy – komentuje Radosław Gadomski, Commercial Director w firmie BOIG.

- Budowa galerii jest dla Nysy i jej mieszkańców istotna z kilku powodów. Najważniejsze są miejsca pracy - inwestor zapewnia o powstaniu około 450 nowych miejsc zatrudnienia. Galeria zostanie zbudowana na terenie zdegradowanym i wpłynie zdecydowanie pozytywnie na poprawę wizerunku miasta. Inwestycja będzie zlokalizowana w obszarze śródmieścia, które w ciągu 2-3 lat będzie rewitalizowane. Wreszcie to sami mieszkańcy, zwłaszcza młodzi ludzie, od wielu lat domagają się galerii handlowej – komentuje Kordian Kolbiarz, burmistrz miasta Nysa

Jak wynika z przeprowadzonych przez TNS Polska badań, galeria spełni oczekiwania mieszkańców miasta. Badanie zrealizowane we wrześniu 2014 r. pokazało, że ponad 65 proc. mieszkańców bardzo liczy na nowoczesną galerię handlową zlokalizowaną w ich mieście, ponieważ obecnie wyjeżdżają na zakupy głównie do Opola i Wrocławia, czyli miast leżących odpowiednio 60 km i 90 km od Nysy.

Harmonogram inwestycji przewiduje rozpoczęcie budowy w II połowie 2016, natomiast otwarcie obiektu planowane jest na ostatni kwartał 2017 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA