PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Neinver: katowicka inwestycja to wstęp do kolejnych projektów tego typu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2011 12:53

Neinver: katowicka inwestycja to wstęp do kolejnych projektów tego typu

Po okresie przejściowym, w którym każde, w miarę dobrze zlokalizowane przedsięwzięcie na rynku nieruchomości komercyjnych odnosiło sukces, nadszedł czas wyzwań związanych z zagospodarowywaniem trudnej przestrzeni miejskiej. Takiego zadania podjęła się m.in. firma Neinver w Katowicach. Barbara Topolska, dyrektor generalna Neinvera zapowiada, że katowicka inwestycja to wstęp do kolejnych projektów tego typu.

REKLAMA

- Rynek jest już nasycony i znalezienie dobrej lokalizacji jest trudne. Nasza inwestycja w Katowicach to bieg z przeszkodami, bo wiązała się znalezieniem kompromisu pomiędzy trzema stronami zaangażowanymi w to przedsięwzięcie - instytucją publiczną - miastem i PKP a inwestorem prywatnym. Jednak patrząc na początki realizacji przedsięwzięcia z perspektywy, pozytywnie wspominam te negocjacje. Szczególnie dobrze układała się nam współpraca z władzami miast - mówi Barbara Topolska.

Zdaniem Topolskiej, aby znaleźć inwestorów, którzy będą chcieli zainwestować w mieście i zmienić jego przestrzeń, władze miasta muszą kłaść ogromny nacisk na promocję i marketing. Powinno się to toczyć nie tylko na platformie polskiej, ale i zagranicznej. - Warto tworzyć grupy do współpracy z inwestorem, a także wspomagać przedsiębiorców w zakresie legislacyjnym - podsumowuje Barbara Topolska.

Dyrektor generalna Neinvera podkreśla, że Polska jest jednym ze strategicznym rynków, na którym działa firma Neinver. - Zamierzamy się dalej rozwijać nie tylko w Polsce , ale i pozostałych krajach Europy - zapowiada.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą. Jej działalność obejmuje komercjalizację, zarządzanie i marketing centrów outlet, centrów i parków handlowych, a także parków biurowych i magazynowych.

Aktualnie Neinver prowadzi działalność w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Neinver zarządza funduszem IRUS European Retail Property Fund, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości.

Barbara Topolska była gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA