PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Neinver sprzedaje udziały w centrach handlowych. Tak powstaje nowa platforma inwestycyjna

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 lip 2015 08:35

Neinver sprzedaje udziały w centrach handlowych. Tak powstaje nowa platforma inwestycyjna Fot. Neinver

TIAA Henderson Real Estate zakończyła proces przejęcia 50 proc. udziałów od spółki Neinver w centrach Factory Annopol w Warszawie oraz Factory i Futura Parku w Krakowie. Jak zapowiedziały firmy, to strategiczne partnerstwo w celu stworzenia nowej, europejskiej platformy rozwijającej obiekty handlowe typu outlet.

REKLAMA

W ramach utworzonego joint venture, realizowane będą inwestycje w branży centrów outlet. Początkowo partnerzy skupią się na istniejących oraz realizowanych aktualnie projektach z portfolio Grupy Neinver. Obecnie Neinver m.in. rozbudowuje centrum Factory Ursus w Warszawie.

Współpraca rozpoczęła się od przejęcia przez TH Real Estate 50 proc. pakietu udziałów w Roppenheim The Style Outlets we Francji.

We wspólnych działaniach TH Real Estate pełni rolę doradcy inwestycyjnego, natomiast Neinver zapewnia wyspecjalizowane usługi zarządzania obiektami.

Centrum FACTORY Annopol zostało otwarte w 2013 r. Położone jest w jednym z najgęściej zaludnionych obszarów Warszawy, odznaczającym się też najszybszym przyrostem mieszkańców. Zasięg oddziaływania centrum obejmuje 2,2 milionów mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Powierzchnia handlowa centrum wynosi 19,8 tys. mkw., na których dostępne są 102 sklepy.

FACTORY Kraków oferuje ponad 22 tys. powierzchni handlowej, a Futura Park zapewnia kolejne
19 tys. mkw. Kompleks położony jest niedaleko międzynarodowego lotniska Kraków-Balice i zaledwie 10 minut jazdy samochodem od centrum miasta. Centrum wybudowane przez NEINVER, zostało otwarte w 2011 r. Zasięg oddziaływania obejmuje 2,8 milionów ludzi.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani europejskimi centrami handlowymi, ponieważ uważamy, że rynek na Starym Kontynencie wciąż nie jest dostatecznie nasycony, a sektor centrów outlet radzi sobie wyjątkowo dobrze. Polska jest interesującym rynkiem ze względu na wysoki stopień wykształcenia społeczeństwa, dobre perspektywy zatrudnienia i wyraźny rozwój gospodarczy - komentuje Phil McAndrews, Senior Managing Director and Chief Investment Officer of TIAA-CREF Global Real Estate.

- Jako największy operator centrów outlet w Polsce, jesteśmy przekonani o ogromnych możliwościach rozwoju tego sektora. Zrealizowana właśnie transakcja to niewątpliwie kolejny krok na naszej drodze do wspólnych inwestycji w Europie - dodaje Daniel Losantos, Managing Director, NEINVER.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA