PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NFI EM&F w II kw. planuje 14 otwarć, a w całym 2012 roku do 75 nowych lokali

  • Autor: PAP
  • 16 maj 2012 00:41

NFI EM&F w II kw. planuje 14 otwarć, a w całym 2012 roku do 75 nowych lokali

NFI EM&F zamierza w II kwartale uruchomić w sumie 14 nowych lokali. - W całym bieżącym roku przewidujemy w sumie 73 do 75 nowych lokali - powiedział prezes spółki Maciej Szymański. Na bieżący rok przewidziany jest CAPEX w wysokości ok. 130-140 mln zł.

REKLAMA

W materiałach na konferencję prasową grupa podała, że plany na II kwartał 2012 r. zakładają otwarcie 3 salonów Empik, 4 szkoły językowe w Rosji, 3 sklepy w segmencie Moda i Uroda oraz 4 otwarcia w grupie Smyk.

"W całym bieżącym roku przewidujemy w sumie 73 do 75 nowych lokali. Będą to głównie otwarcia w grupie Smyk i szkoły językowe, a także Empiki" - powiedział prezes EM&F NFI Maciej Szymański.

W pierwszym kwartale 2012 r. grupa zamknęła 8 sklepów, otworzyła natomiast 16 nowych.

W ramach poprawy działalności segmentu Moda i Uroda, grupa zbyła marki Hugo Boss, Mango i markę kosmetyków Dior. Teraz prowadzi restrukturyzację tej części segmentu, która związana jest z marką Peacocks i zamierza poddać sklepy tej marki konwersji.

"Podpisaliśmy umowę joint-venture z włoską firmą Ovieese, która dysponuje 500 sklepami we Włoszech. Zamierzamy skonwertować 20-24 sklepy Peacocks na OVS. 10 kolejnych sklepów skonwertujemy na inne marki, a 25 zamkniemy" - powiedział Szymański.

Peacocks przyniósł grupie w I kwartale 2 mln zł straty netto z tytułu działalności zaniechanej. W opinii prezesa, w kolejnych kwartałach przyniesie kolejne kilkanaście milionów.

"W kolejnych kwartałach prawdopodobnie będziemy musieli odpisać jeszcze 15 mln zł z tytułu zamykanych sklepów i wyprzedawanych towarów. 2013 rok będzie już wolny od wpływu Peacocks na wyniki" - powiedział.

Poinformował również, że na restrukturyzację czeka kilka kolejnych marek.

"Pozostaje do rozwiązania sprawa Orsayu, który jeszcze w ubiegłym roku przynosił bardzo dobre wyniki. Możliwe tu będzie joint-venture. Musimy też podjąć decyzję do co przyszłości marek Mexx i Wallis w Polsce" - podał.

Skonsolidowane przychody NFI EMF w I kwartale 2012 r. wyniosły 686,5 mln zł. Strata operacyjna spółki wyniosła w tym okresie 17,7 mln zł, a strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej 43,9 mln zł.

NFI EM&F pokazał po I kwartale dług netto na poziomie 691 mln zł, w porównaniu do 364 mln zł w IV kw. 2011 r. i 581 mln zł w I kw. 2011 r. Wskaźnik długu netto do EBITDA wyniósł 2,7x.

Wzrost długu przedstawiciele grupy tłumaczą wysokimi nakładami inwestycyjnymi, wydatkami na akwizycje oraz wypłatą dywidendy.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA