PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NFI EM&F w II kw. planuje 14 otwarć, a w całym 2012 roku do 75 nowych lokali

  • Autor: PAP
  • 16 maj 2012 00:41

NFI EM&F w II kw. planuje 14 otwarć, a w całym 2012 roku do 75 nowych lokali

NFI EM&F zamierza w II kwartale uruchomić w sumie 14 nowych lokali. - W całym bieżącym roku przewidujemy w sumie 73 do 75 nowych lokali - powiedział prezes spółki Maciej Szymański. Na bieżący rok przewidziany jest CAPEX w wysokości ok. 130-140 mln zł.

REKLAMA

W materiałach na konferencję prasową grupa podała, że plany na II kwartał 2012 r. zakładają otwarcie 3 salonów Empik, 4 szkoły językowe w Rosji, 3 sklepy w segmencie Moda i Uroda oraz 4 otwarcia w grupie Smyk.

"W całym bieżącym roku przewidujemy w sumie 73 do 75 nowych lokali. Będą to głównie otwarcia w grupie Smyk i szkoły językowe, a także Empiki" - powiedział prezes EM&F NFI Maciej Szymański.

W pierwszym kwartale 2012 r. grupa zamknęła 8 sklepów, otworzyła natomiast 16 nowych.

W ramach poprawy działalności segmentu Moda i Uroda, grupa zbyła marki Hugo Boss, Mango i markę kosmetyków Dior. Teraz prowadzi restrukturyzację tej części segmentu, która związana jest z marką Peacocks i zamierza poddać sklepy tej marki konwersji.

"Podpisaliśmy umowę joint-venture z włoską firmą Ovieese, która dysponuje 500 sklepami we Włoszech. Zamierzamy skonwertować 20-24 sklepy Peacocks na OVS. 10 kolejnych sklepów skonwertujemy na inne marki, a 25 zamkniemy" - powiedział Szymański.

Peacocks przyniósł grupie w I kwartale 2 mln zł straty netto z tytułu działalności zaniechanej. W opinii prezesa, w kolejnych kwartałach przyniesie kolejne kilkanaście milionów.

"W kolejnych kwartałach prawdopodobnie będziemy musieli odpisać jeszcze 15 mln zł z tytułu zamykanych sklepów i wyprzedawanych towarów. 2013 rok będzie już wolny od wpływu Peacocks na wyniki" - powiedział.

Poinformował również, że na restrukturyzację czeka kilka kolejnych marek.

"Pozostaje do rozwiązania sprawa Orsayu, który jeszcze w ubiegłym roku przynosił bardzo dobre wyniki. Możliwe tu będzie joint-venture. Musimy też podjąć decyzję do co przyszłości marek Mexx i Wallis w Polsce" - podał.

Skonsolidowane przychody NFI EMF w I kwartale 2012 r. wyniosły 686,5 mln zł. Strata operacyjna spółki wyniosła w tym okresie 17,7 mln zł, a strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej 43,9 mln zł.

NFI EM&F pokazał po I kwartale dług netto na poziomie 691 mln zł, w porównaniu do 364 mln zł w IV kw. 2011 r. i 581 mln zł w I kw. 2011 r. Wskaźnik długu netto do EBITDA wyniósł 2,7x.

Wzrost długu przedstawiciele grupy tłumaczą wysokimi nakładami inwestycyjnymi, wydatkami na akwizycje oraz wypłatą dywidendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA