PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NG2: 2011 rok był rozczarowujący. Spółka liczy na zysk w I kwartale 2012

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 31 sty 2012 09:16

NG2: 2011 rok był rozczarowujący. Spółka liczy na zysk w I kwartale 2012

Grupa NG2 jest zadowolona ze sprzedaży realizowanej w styczniu, szacuje, że przychody mogą wzrosnąć w tym miesiącu o kilkadziesiąt procent. Spółka liczy, że pierwszy kwartał zakończy zyskiem netto, a w całym 2012 roku jej wynik netto może wzrosnąć o 20 proc., a przychody powyżej 20 proc. - powiedział w rozmowie z PAP Piotr Nowjalis, wiceprezes NG2.

REKLAMA

"Po styczniu wiele wskazuje na to, że spółka może rozpocząć rok bez straty i zrealizuje w I kwartale zysk netto. Jego skala zależeć będzie od dwóch kolejnych miesięcy, które więcej ważą w wynikach, ale można powiedzieć, że rozpoczęliśmy ten kwartał dobrze" - powiedział PAP Piotr Nowjalis, wiceprezes NG2.

W pierwszym kwartale 2011 roku NG2 zanotowało 6,2 mln zł straty netto.

Nowjalis szacuje, że sprzedaż grupy wzrośnie w styczniu tego roku o kilkadziesiąt procent. "Można już powiedzieć, że styczeń, okres tradycyjnie wyprzedażowy, jest miesiącem o dość dużym poziomie przychodów ze sprzedaży, jak na ten okres. W porównaniu z poprzednim rokiem dynamika wzrostu przychodów będzie imponująca, wyniesie kilkadziesiąt procent" - powiedział wiceprezes. "Wynika to z trzech elementów: niska baza do porównań, duża szerokość asortymentu, prawdziwie zimowa pogoda" - dodał.

"Marże jednostkowe są niższe rok do roku, bo prowadzimy wyprzedaże nieco głębsze niż w ubiegłym roku, większa ilość modeli jest objęta wyprzedażą. Nadrabiamy jednak wolumenem, sprzedajemy znacznie więcej niż rok wcześniej" - powiedział.

Zarząd NG2 oczekuje, że przychody grupy w tym roku wzrosną powyżej 20 proc. rdr, a zysk netto o ok. 20 proc. "Nasze oczekiwania na ten rok są niekryzysowe. Spółka ma dużo w zanadrzu, jeśli chodzi o ofertę produktową, działania marketingowe i ekspansję" - powiedział Nowjalis.

"Zarząd oczekuje w 2012 rok wzrostu przychodów na poziomie powyżej 20 proc. Na poziomie zysku netto spodziewamy się wzrostu na poziomie 20 proc., z tego względu, że oczekujemy dość dużej presji na marże, utrzymującej się przez 2012 rok z powodu niestabilności na rynku walutowym i możliwych dość dużych wahań kursowych" - dodał.

W listopadzie ubiegłego roku NG2 oczekiwało, że tegoroczne przychody wzrosnąć mogą o 15-20 proc., a zysk netto o 25 proc. rdr.

Skonsolidowane przychody NG2 ze sprzedaży w grudniu 2011 roku wyniosły 91,6 mln zł, czyli były o 15,5 proc. wyższe niż rok wcześniej, a w okresie styczeń-grudzień przychody grupy wzrosły o 6,2 proc., do 1.092,6 mln zł. Spółka oczekiwała początkowo, że dynamika wzrostu przychodów wyniesie w 2011 roku ok. 16 proc.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA