PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NG2: 2011 rok był rozczarowujący. Spółka liczy na zysk w I kwartale 2012

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 31 sty 2012 09:16

NG2: 2011 rok był rozczarowujący. Spółka liczy na zysk w I kwartale 2012

Grupa NG2 jest zadowolona ze sprzedaży realizowanej w styczniu, szacuje, że przychody mogą wzrosnąć w tym miesiącu o kilkadziesiąt procent. Spółka liczy, że pierwszy kwartał zakończy zyskiem netto, a w całym 2012 roku jej wynik netto może wzrosnąć o 20 proc., a przychody powyżej 20 proc. - powiedział w rozmowie z PAP Piotr Nowjalis, wiceprezes NG2.

REKLAMA

"Po styczniu wiele wskazuje na to, że spółka może rozpocząć rok bez straty i zrealizuje w I kwartale zysk netto. Jego skala zależeć będzie od dwóch kolejnych miesięcy, które więcej ważą w wynikach, ale można powiedzieć, że rozpoczęliśmy ten kwartał dobrze" - powiedział PAP Piotr Nowjalis, wiceprezes NG2.

W pierwszym kwartale 2011 roku NG2 zanotowało 6,2 mln zł straty netto.

Nowjalis szacuje, że sprzedaż grupy wzrośnie w styczniu tego roku o kilkadziesiąt procent. "Można już powiedzieć, że styczeń, okres tradycyjnie wyprzedażowy, jest miesiącem o dość dużym poziomie przychodów ze sprzedaży, jak na ten okres. W porównaniu z poprzednim rokiem dynamika wzrostu przychodów będzie imponująca, wyniesie kilkadziesiąt procent" - powiedział wiceprezes. "Wynika to z trzech elementów: niska baza do porównań, duża szerokość asortymentu, prawdziwie zimowa pogoda" - dodał.

"Marże jednostkowe są niższe rok do roku, bo prowadzimy wyprzedaże nieco głębsze niż w ubiegłym roku, większa ilość modeli jest objęta wyprzedażą. Nadrabiamy jednak wolumenem, sprzedajemy znacznie więcej niż rok wcześniej" - powiedział.

Zarząd NG2 oczekuje, że przychody grupy w tym roku wzrosną powyżej 20 proc. rdr, a zysk netto o ok. 20 proc. "Nasze oczekiwania na ten rok są niekryzysowe. Spółka ma dużo w zanadrzu, jeśli chodzi o ofertę produktową, działania marketingowe i ekspansję" - powiedział Nowjalis.

"Zarząd oczekuje w 2012 rok wzrostu przychodów na poziomie powyżej 20 proc. Na poziomie zysku netto spodziewamy się wzrostu na poziomie 20 proc., z tego względu, że oczekujemy dość dużej presji na marże, utrzymującej się przez 2012 rok z powodu niestabilności na rynku walutowym i możliwych dość dużych wahań kursowych" - dodał.

W listopadzie ubiegłego roku NG2 oczekiwało, że tegoroczne przychody wzrosnąć mogą o 15-20 proc., a zysk netto o 25 proc. rdr.

Skonsolidowane przychody NG2 ze sprzedaży w grudniu 2011 roku wyniosły 91,6 mln zł, czyli były o 15,5 proc. wyższe niż rok wcześniej, a w okresie styczeń-grudzień przychody grupy wzrosły o 6,2 proc., do 1.092,6 mln zł. Spółka oczekiwała początkowo, że dynamika wzrostu przychodów wyniesie w 2011 roku ok. 16 proc.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA