PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NG2 chce otworzyć w tym roku nawet 150 sklepów

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2013 11:46

NG2 chce otworzyć w tym roku nawet 150 sklepów

W 2013 roku NG2 planuje otworzyć 140-150 sklepów, z czego około 100 za granicą, co oznacza wzrost powierzchni sprzedaży o blisko 30 proc. Przychody mogą wzrosnąć o blisko 40 proc., a zysk netto znacząco przekroczy 160 mln zł oczekiwane przez rynek - poinformował PAP wiceprezes NG2 Piotr Nowjalis.

REKLAMA

"Spodziewamy się, że w tym roku wynik netto będzie znacząco wyższy niż konsensus rynkowy na poziomie 160 mln zł" - powiedział w rozmowie z PAP Nowjalis.

Przypomniał, że w grudniu walne NG2 uchwaliło program motywacyjny zakładający wypracowanie przez spółkę w latach 2013, 2014 i 2015 łącznego skonsolidowanego zysku netto na poziomie 620 mln zł.

Analitycy ankietowani przez PAP, oprócz 160 mln zł zysku netto, oczekują też w tym roku ponad 1,5 mld zł przychodów NG2, co oznaczałoby ponad 15 proc. wzrostu rdr. Zdaniem Nowjalisa dynamika wzrostu przychodów może być jednak wyższa.

"W tym roku przychody mogą wzrosnąć o blisko 40 proc." - powiedział wiceprezes.

Dodał, że spółka zakłada jednocyfrowy wzrost sprzedaży porównywalnej.

"Cały nacisk będzie na wzrost powierzchni" - powiedział.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży NG2 w grudniu wyniosły 121 mln zł, czyli były o 34,1 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Przychody za okres styczeń-grudzień wyniosły 1.318,9 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 20,9 proc.

"Dynamika wzrostu sprzedaży w grudniu jest imponująca, jednak była to sprzedaż realizowana w dużej części już ze sporym udziałem towaru przecenionego. Niemniej jednak miesiąc można uznać za udany, ale nie wpłynie on znacząco na wyniki całego roku ze względu na dość niską marżę (brutto na sprzedaży - przyp. PAP). Należy to jednak pozytywnie odbierać ze względu na cash flow, obniżenie salda kredytu i wyprzedaż towaru" - powiedział Nowjalis.

"Od początku roku, zgodnie z zapowiedziami, ta marża była niska, w czwartym kwartale wyniosła ok. 51 proc." - dodał.

Poinformował, że w grudniu w sklepach CCC sprzedaż LFL wzrosła o 14 proc. rdr.

Grupa planuje otworzyć w tym roku około 150 sklepów, więcej niż wcześniej planowała.

"Jeszcze kilka miesięcy temu mówiliśmy o planach otwarcia w tym roku 120 sklepów CCC. Dziś można powiedzieć, że sklepów będzie pomiędzy 140 a 150, głównie za granicą. Około jedna trzecia otwarć zaplanowana jest w Polsce, a około 100 sklepów za granicą" - powiedział Nowjalis.

"Nie mamy absolutnie żadnych powodów, by ograniczać się do rozwoju w Polsce. Zyskowność naszych sklepów jest funkcją przychodów i kosztów. Jeśli przychody są wyższe niż w Polsce, a koszty znacząco niższe, to decyzja o ekspansji zagranicznej jest dość naturalna" - dodał.

  • 1
  • 2
  • ja 2013-01-07 01:32:15
    Co za propaganda!! Już kolejny raz trafiam na wypowiedź "jest super!! Firma się rozwija, zarabiamy pieniądze, wychodzimy za granice kraju!! Ale jesteśmy debeściaki!!"
    Szkoda tylko,że nic się nie zmienia w wynagradzaniu pracowników. 1125 zł brutto to nie jest "atrakcyjne wynagrodzenie" jak to macie śmiałość pisać w swoich ofertach pracy. Ekspansja na Węgry była może dlatego,że w PL sprzedaż Wam spada(o czym świadczą wskaźniki które nam podsyłacie) , ludzie już nie chca kupować butów, bo ciągle ich oszukujecie i robicie wtrąbę z reklamacjami.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA