PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NG2 otworzy 20 sklepów w II kw. 2011 r. Na inwestycje wyda 70 mln zł

  • Autor: ISB
  • 10 maj 2011 13:32

NG2 otworzy 20 sklepów w II kw. 2011 r. Na inwestycje wyda 70 mln zł

Odzieżowa Grupa NG2 zamierza przyśpieszyć rozwój sieci sklepów w II kw. 2011 r. Po uruchomieniu czterech placówek w I kw. br., w II kw. uruchomi 20 punktów, dzięki czemu zrealizowana zostanie połowa tegorocznego planu.

REKLAMA

- W I kw. sieć sprzedaży zwiększyła się o 4 placówki, a w II kw. podpisane są już umowy dotyczące ponad 20 placówek o łącznej powierzchni 6,9 tys. mkw. To oznacza, że w I półroczu powiększymy naszą powierzchnię o połowę zakładanego na ten rok planu, a w drugim bez problemu zrealizujemy resztę założeń - powiedział Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki.

Dzięki nowym otwarciom powierzchnia sklepów własnych zwiększy się 10 proc. wobec obecnie posiadanych 140 tys. mkw.

Dodał, że w plany dotyczą nie tylko Polski, ale głównie Czech oraz Rosji, gdzie od niedawna funkcjonuje pierwszy sklep CCC w Moskwie.

Plan na 2011 r. zakłada bowiem 20-proc. wzrost powierzchni w Czechach, wobec ok. 10-proc. w Polsce. Natomiast w Rosji na przełomie maja i czerwca otwarte zostaną 2 kolejne punkty, a na koniec roku sieć CCC ma obejmować 7-8 placówek w największych miastach tego kraju.

- Największą ekspansje planujemy w Czechach, które w tym roku powinny być już dochodowe. W Rosji chcemy na razie znaleźć się w kilku największych miastach jak Moskwa, St. Petersburg, Kaliningrad czy Omsk. Kolejnym zaś krokiem naturalnym w rozwoju, choć jednak nie prędko, będzie Słowacja - wyliczył Nowjalis.

Wiceprezes oszacował, że tegoroczne wydatki inwestycyjne NG2 zamkną się kwotą ok. 70 mln zł, z czego większość pochłonie nowoczesne Centrum Logistyczne w Polkowicach. Na nowe otwarcia zabudżetowano w 2011 r. ok. 8 mln zł.

Nowjalis powtórzył także, że NG2 rośnie w sposób organiczny i nie planuje przejęć ze względu na brak podmiotu na rynku, którego akwizycja mogłaby spowodować wzrost wartości spółki. W jego ocenie, obecny udział grupy w rynku jest szacowany na 14 proc., ale w do końca 2013 r. apetyt NG2 sięga 20 proc.

NG2 miało 6,23 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 5,09 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 184,93 mln zł wobec 195,71 mln zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA