PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie będzie nowych sklepów własnych Redanu w Polsce

  • Autor: propertnews.pl
  • 21 mar 2013 16:53

Nie będzie nowych sklepów własnych Redanu w Polsce

W ubiegłym roku Redan S.A. zamknął 14 z ponad 60 sklepów własnych. W tym roku z przestrzeni handlowej zniknęło 5 salonów Top Secret, a w przyszłym tygodniu przestanie istnieć kolejny - w Pabianicach.

REKLAMA

Zamykanie nierentownych sklepów to jeden z kroków, aby uzdrowić sytuację finansową spółki, która na koniec 2012 r. odnotowała 27 mln zł straty.

Dla spółki najbardziej nieopłacalne okazało się prowadzenie własnych salonów, które w 2012 r. wygenerowały aż 8 mln zł straty.

Jak zapowiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan S.A., w połowie ubiegłego roku Redan rozpoczął wdrażanie programu naprawczego. Jednym z jego elementów jest renegocjowanie nowych stawek czynszów w centrach handlowych. Dzięki temu w 2013 r. Redan zapłaci wynajmującym blisko 1,5 mln zł mniej niż w roku ubiegłym.

Kolejnym krokiem jest planowana,  stopniowa rezygnacja z wynajmowania powierzchni powyżej 100 mkw.

Spółka stawia teraz przede wszystkim na rozwijanie sprzedaży franczyzowej i e-commerce, zarówno w Polsce, jak też Rosji i na Ukrainie. Według szacunków firmy na koniec br. powierzchnia franczyzowa wzrośnie o połowę do 27 tys. mkw.

Chociaż Redan nie zamierza w tym roku otwierać nowych sklepów własnych w Polsce, zapowiada rozwój tej formy sprzedaży za wschodnią granicą. Do tej pory na Ukrainie otwartych zostało 28 sklepów franczyzowych i 12 własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA