PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemcy, Chorwacja i Bliski Wschód priorytetowymi kierunkami ekspansji LPP

  • Autor: newseria.pl
  • 27 sie 2014 12:33

LPP planuje otworzyć w tym roku cztery sklepy Reserved w Niemczech, a docelowo ma ich przybywać co roku dziesięć. Gdańska spółka wchodzi obecnie na rynek w Katarze i hamuje inwestycje w Rosji mimo ponad 20-proc. dynamiki sprzedaży. Po tym, jak marka Reserved zdobędzie uznanie klientów, LPP chce oferować na rynkach zagranicznych inne brandy i w perspektywie kilku lat przewiduje wzrost udziału zagranicy w przychodach do 50 proc., a potem przekroczenie tego progu.

REKLAMA

- Od wielu lat rozwijamy się w dużym tempie i w każdym okresie szykujemy się do rozwoju w kolejnym. W pierwszym półroczu tego roku bardzo dużo zrobiliśmy, przygotowując się do wejścia na rynek niemiecki, chorwacki oraz do otwarcia pierwszych sklepów franczyzowych na Półwyspie Arabskim - mówi z agencji informacyjnej Newseria Inwestor Dariusz Pachla, wiceprezes zarządu LPP SA.

W pierwszym półroczu 2014 r. LPP odnotowało 152,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 139,03 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 2,13 mld zł wobec 1,74 mld zł w pierwszej połowie 2013 r.

Mimo trwającego konfliktu między Rosją a Ukrainą LPP zwiększyło sprzedaż na Ukrainie i w Rosji do 500,3 mln zł (wzrost o 19,9 proc. rok do roku). Na polskim rynku dynamika wzrostu sprzedaży wyniosła 22,7 proc. w ujęciu rocznym, z kolei w pozostałych krajach UE - 25,1 proc. rok do roku. W pierwszym półroczu LPP otworzyło 168 sklepów o łącznej powierzchni około 85 tys. mkw., w tym 91 sklepów za granicą. W drugiej połowie 2014 r. gdańska spółka chce otworzyć 4 sklepy w Niemczech i 5 w Chorwacji. W planach są także inne rynki Europy Zachodniej, a także Bliski Wschód, gdzie LPP zaczyna ekspansję od Kataru.

- Naszą największa marką jest oczywiście Reserved - około 50 proc. przychodów ze sprzedaży realizujemy dzięki tej marce. Jest to brand, który ma w swojej ofercie produkty dla najszerszego grona klientów, bo od niemowlaka aż do starszego pana, krótko mówiąc, każdy może tam znaleźć coś dla siebie - mówi Pachla.

W pierwszych 6 miesiącach 2014 r. sprzedaż marki Reserved wyniosła 1,055 mld zł, Cropp - 0,33 mld zł, House - 0,269 mld zł, Mohito - 0,243 mld zł oraz Sinsay - 0,088 mld zł. Pachla twierdzi, że żadna z nich nie jest obecnie priorytetowa pod względem nakładów inwestycyjnych. Spółka pracuje jednak nad nową marką, która ma się pojawić w połowie 2016 r.

- Wszystkie marki mają zbliżone wyniki, jeśli uwzględnimy wielkości sieci sklepów. Nie ma takiego brandu, w który należałoby szczególnie inwestować. Nasze inwestycje dotyczą raczej rozwoju sieci - zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami - uważa Pachla.

Obecnie 1/3 przychodów LPP jest generowana na rynkach zagranicznych, ale ich udział będzie się konsekwentnie zwiększał, bo ambicją spółki jest być firmą globalną, jak zapewnia Dariusz Pachla.

- Struktura przychodów zmienia się od kilku lat na rzecz zwiększenia udziału tych spoza granic Polski i będzie zmieniała się w dalej z tego powodu, że rynek polski jest już bardzo nasycony naszymi sklepami. Sądzę, że w ciągu kilku najbliższych lat 50 proc. naszych przychodów będziemy osiągali poza granicami Polski - przewiduje wiceprezes LPP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA