PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemiecki rząd nagrodził Tchibo

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 lip 2013 11:58

Rząd Niemiec przyznał firmie Tchibo prestiżową CSR-Preis za wzorowe i odpowiedzialne społecznie podejście w biznesie. Nagroda była wręczana po raz pierwszy i otrzymały ją firmy, które oparły swoją strategię i działalność na zasadach społecznej, ekologicznej i ekonomicznej odpowiedzialności.

REKLAMA

Tchibo jest jedną z największych niemieckich firm z sektora dóbr konsumenckich i handlu detalicznego, działającą na międzynarodowym rynku. Od 2006 roku zrównoważony rozwój jest integralną częścią strategii biznesowej Tchibo. Te starania zostały docenione przez zewnętrzne autorytety, czytamy w komunikacie prasowym.

Po raz pierwszy w historii rząd Niemiec wyróżnił firmy realizujące strategię zrównoważonego rozwoju, przyznając im CSR-Preis. Gerd Hoofe, sekretarz stanu w niemieckim Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, pełniący funkcję przewodniczącego jury, wręczył nagrody wyróżnionym firmom. W swym przemówieniu podkreślił, że - Laureaci CSR-Preis Rządu Niemiec 2013 w sposób wzorowy uczynili dalekowzroczne i odpowiedzialne działanie nieodłącznym i żywym elementem swojej codziennej praktyki biznesowej. Stanowią przykład szczególnie godny naśladowania, dowodząc, że przedsiębiorcy na szeroką skalę prowadzą działalność z uwzględnieniem nie tylko aspektów ekonomicznych, ale również społecznych i ekologicznych, dążąc do wspólnego dobra, informuje komunikat.

Spośród ponad 220 zgłoszeń i 20 nominowanych przedsiębiorstw siedmioosobowe jury uhonorowało firmę Tchibo CSR-Preis w kategorii „Firmy zatrudniające 5 000 lub więcej pracowników". Nagroda została przyznana za prowadzenie działalności, w której firma wyróżnia się pod każdym względem dbałością o zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu, z uwzględnieniem całego łańcucha wartości.

- Ta wybitna nagroda jest potwierdzeniem pracy, którą do tej pory wykonaliśmy, na naszej drodze do 100proc. zrównoważonej działalności. Jest dla nas również wielkim zobowiązaniem do dalszej pracy zmierzającej do osiągnięcia tego celu, powiedział dr Marcus Conrad, chief executive officer, Tchibo GmbH, podczas przemówienia po odebraniu nagrody.

Nagrody przyznawane były na podstawie ankiet skierowanych do kierownictwa firmy, w których należało podać informacje dotyczące pięciu obszarów działania, takich jak zarządzanie przedsiębiorstwem, rynek, miejsce pracy, środowisko naturalne i społeczeństwo. Dokonana samoocena została następnie potwierdzona na drodze szczegółowych ankiet przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów reprezentujących związki zawodowe oraz organizacje zawodowe, ekologiczne i społeczne.


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA