PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieoczekiwane zmiany w zarządzie Lidl International

  • Autor: PortalSpozywczy.pl
  • 21 mar 2014 10:51

Karl-Heinz Holland zrezygnował z funkcji prezesa spółki Lidl International, zajmującej się międzynarodową ekspansją sieci dyskontów. Wraz z nim odchodzi z firmy Polak Dawid Jaschok, odpowiedzialny za zakupy międzynarodowych spółek sieci Lidl.

REKLAMA

Jak donosi niemiecki Spiegel, po 23. latach pracy w spółce, w tym sześciu na fotelu prezesa Holland musiał rozstać się z Lidlem ze względu na "niemożliwe do pogodzenia rozbieżności dotyczące przyszłej strategii sieci dyskontów."

Warto przypomnieć, że to odchodzący prezes wprowadził sieć Lidl na pozycję europejskiego lidera segmentu dyskontów.  Nie ujawniono, kto może być następcą Karla-Heinza Hollanda na stanowisku prezesa Lidl International. Warto dodać, że rezygnacja prezesa nastąpiła dwa tygodnie po zamknięciu roku finansowego 2013/14 przez Grupę Schwarz, do której należy Lidl wraz z Kauflandem.

W całej sprawie jest także polski akcent. Wraz z Karlem-Heinzem Hollandem z firmy odchodzi także Dawid Jaschok, który przez rok pełnił funkcję dyrektora działu zakupów, odpowiedzialnego również za strategię marketingową i reklamę zagranicznych spółek Lidla. Powody odejścia Dawida Jaschoka także dotyczą "różnic w postrzeganiu przyszłej strategii firmy Lidl".

Dawid Jaschok urodził się w Polsce i rozpoczął karierę w firmie Lidl w czerwcu 2000 roku jako kierownik ds. zakupów w polskiej spółce Lidl. Od sierpnia 2002 roku do lutego 2008 roku piastował stanowisko członka zarządu najpierw spółki Lidl Czechy i Lidl Słowacja, po czym przejął odpowiedzialność w Polsce za procesy zakupowe. Od marca 2008 roku jako członek międzynarodowego zarządu jest odpowiedzialny za procesy zakupowe różnych spółek zagranicznych przynależących do organizacji Lidl.

Obok prezesa zarządu Karla-Heinza Hollanda oraz Davida Jaschoka w zarządzie Lidl International zasiadali również: Holger Albrecht (członek zarządu odpowiedzialny za administrację), Robin Goudsblom (członek zarządu odpowiedzialny za międzynarodowe procesy zakupowe), Hans Christoph Templin, Patrick Kaudewitz (członkowie zarządu odpowiedzialni za spółki w danych krajach), jak również Gerd Chrzanowski (członek zarządu odpowiedzialny za centralną obsługę firmy Lidl) oraz Bojan Luncer (odpowiedzialny za zarządzanie i prowadzenie aktywności spółek krajowych należących do organizacji Lidl).

Sieć Lidl ma ok. 9,940 sklepów, które działają na 26 europejskich rynkach. W Polsce Lidl ma ponad 500 sklepów, które łącznie mają przeszło 10 mld zł obrotów rocznie. W tym i kolejnych latach spółka chce rozwijać się w Polsce w tempie ok. 30 sklepów rocznie. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA