PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości komercyjne na Europejskim Kongresie Gospodarczym

 • Autor: Propertynews.pl
 • 17 maj 2013 11:00

Nieruchomości komercyjne na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Poza wiodącymi nurtami tematycznymi związanymi ze wzrostem gospodarczym, przyszłością strefy euro, globalizacją, polityką energetyczno-klimatyczną czy rolą Europy Centralnej, podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło tematyki nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie.

REKLAMA

Podczas debat i spotkań, jakie miały miejsce 14 maja w Katowicach, rozmawiano m.in. o kondycji sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, szansach i wyzwaniach, jakie firmom działającym w tej branży daje aktualna sytuacja ekonomiczna, a także o nowych kierunkach w tworzeniu projektów nieruchomościowych. Prelegenci przyjrzeli się także najatrakcyjniejszym lokalizacjom i oceniali, które gałęzie sektora nieruchomości mają przed sobą największe perspektywy wzrostu.

Pod lupę wzięto szczególnie Polskę, która udowodniła swoją siłę i której w coraz większym stopniu ufają zagraniczni inwestorzy, lokując na coraz większą skalę kapitał w polskich centrach handlowych, biurowcach i obiektach logistyczno-magazynowych. Oceniono aktualne i przyszłe miejsce Polski na nieruchomościowej mapie Europy.

Ukoronowaniem dyskusji o nieruchomościach komercyjnych było rozdanie nagród w konkursie: Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013. Podczas gali nagrodzono 5 najlepszych projektów deweloperskich, które w ostatniej dekadzie w istotny sposób wpłynęły na poprawę jakości życia w miastach naszego kraju, wzbogaciły ich ofertę dla biznesu, turystyki, kultury i rozrywki, przyczyniły się do rewitalizacji zdegradowanej tkanki miejskiej, a także stały się rozpoznawalnym symbolem aglomeracji.

Relacja z rozdania nagród: http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/statuetki-top-inwestycje-komercyjne-w-przestrzeni-miejskiej-2013-przyznane,16700.html 

 

Panele dyskusyjne związane z rynkiem nieruchomości komercyjnych:

14 maja 2013 r.

9.00-11.00
 Kino Helios (Budynek Altus)

Sektor nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej

Tematyka dyskusji: 

Bezpieczna przystań dla deweloperów i inwestorów. Warunki inwestowania w poszczególnych krajach regionu
Planowana podaż i perspektywy popytu na nowe projekty nieruchomościowe
Lekcja wyniesiona z kryzysu - zmiany trendów na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych
Zwrot z zaangażowanego kapitału i ryzyko. Cechy rynku środkowoeuropejskiego w relacji z państwami Europy Zachodniej
Wysychające źródła finansowania - kto wypełni lukę?

 • pawlos 2013-05-22 11:26:57
  Nieruchomości komercyjne są najtańsze od lat, ale nie straciły na wartości, logiczne, że to chwilowy kryzys. Myślicie, że przypadkiem hale Jartomu są przejmowane tak szybko? Oczywiście, że nie - po prostu takie właśnie mamy teraz wyceny.
 • mila6 2013-05-14 07:32:40
  Kato!!!
 • koner 2013-05-14 07:24:45
  Katowice!!!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA