PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości z portfela King's Street Retail w rękach Multi Corporation

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 maj 2014 15:53

Nieruchomości z portfela King's Street Retail w rękach Multi Corporation

Firma Multi Corporation, należąca do grupy Blackstone od października 2013 roku, przejęła zarządzanie nieruchomościami z portfela King's Street Retail, również będącego własnością Blackstone.

REKLAMA

King's Street Retail to platforma grupująca siedem polskich centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 250 000 m2. Jednym z nich jest Magnolia Park we Wrocławiu o powierzchni najmu wynoszącej 100 000 mkw. - jedno z największych centrów handlowych w Polsce i flagowy projekt King's Street Retail.

Platforma King's Street Retail została zintegrowana z firmą Multi Corporation, jednym z największych w Europie właścicieli, zarządców i deweloperów miejskich obiektów handlowych. Dzięki temu połączeniu portfolio Blackstone w Europie Środkowo-Wschodniej stało się jednym z największych w tym regionie, obejmując łącznie 10 już funkcjonujących oraz będących w budowie centrów handlowych. Multi Corporation zarządza jeszcze dwoma centrami handlowymi w Europie Środkowo-Wschodniej, należącymi do innych podmiotów.

Nadzór nad portfolio będzie pełnił Brain Jenkins, który został powołany przez Blackstone na stanowisko dyrektora zarządzającego King's Street Retail. Poprzednio Brain Jenkins zarządzał portfelem centrów handlowych w regionie Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych, należącym do Simon Property Group.

W Europie Środkowo-Wschodniej pracował przez 14 lat i był odpowiedzialny za założenie spółki TriGranit Development w 1997 roku, a w 2004 roku pracował jako partner ds. nieruchomości handlowych w firmie AIG/Lincoln. Z branżą centrów handlowych związany jest od ponad 28 lat. Zajmował stanowiska kierownicze, zarówno w obszarze działalności deweloperskiej, jak i zarządzania aktywami. Ostatnio otrzymał od Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych tytuł Certified Retail Property Executive (CRX).

- To dla mnie wielka radość, że mogę powrócić do Europy Środkowo-Wschodniej jako członek zespołu Blackstone, jednego z największych na świecie inwestorów w sektorze nieruchomościowym. Cieszę się, że razem z zespołem Multi Corporation i Blackstone będę pracował nad dalszym umacnianiem pozycji naszych centrów handlowych jako atrakcyjnych miejsc zakupów i spotkań dla klientów - powiedział Brian Jenkins, dyrektor zarządzający King's Street Retail.

-  Przyjęcie Briana odzwierciedla nasze ogromne zaangażowanie w regionie. Do naszego zespołu dołączyły także inne doświadczone osoby, które objęły wysokie stanowiska, w tym Jaap Blokhuis, powołany na prezesa Multi Corporation oraz Paolo M. Bottelli, który został dyrektorem zarządzającym włoskiej dywizji Multi Corporation - powiedział Ken Caplan, szef European Real Estate w Blackstone.

Do tej pory za pozyskiwanie oraz zarządzanie centrami handlowymi z portfela King's Street Retail odpowiedzialna była firma Master Management Group (MMG), której prezesem i założycielem jest Paul Kusmierz, a także George Mula z Integrated Finance Group, jednego z wiodących polskich inwestorów nieruchomościowych. Obaj partnerzy sprzedali swoje udziały w portfolio King's Street Retail.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA