PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości z portfela King's Street Retail w rękach Multi Corporation

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 maj 2014 15:53

Nieruchomości z portfela King's Street Retail w rękach Multi Corporation

Firma Multi Corporation, należąca do grupy Blackstone od października 2013 roku, przejęła zarządzanie nieruchomościami z portfela King's Street Retail, również będącego własnością Blackstone.

REKLAMA

King's Street Retail to platforma grupująca siedem polskich centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 250 000 m2. Jednym z nich jest Magnolia Park we Wrocławiu o powierzchni najmu wynoszącej 100 000 mkw. - jedno z największych centrów handlowych w Polsce i flagowy projekt King's Street Retail.

Platforma King's Street Retail została zintegrowana z firmą Multi Corporation, jednym z największych w Europie właścicieli, zarządców i deweloperów miejskich obiektów handlowych. Dzięki temu połączeniu portfolio Blackstone w Europie Środkowo-Wschodniej stało się jednym z największych w tym regionie, obejmując łącznie 10 już funkcjonujących oraz będących w budowie centrów handlowych. Multi Corporation zarządza jeszcze dwoma centrami handlowymi w Europie Środkowo-Wschodniej, należącymi do innych podmiotów.

Nadzór nad portfolio będzie pełnił Brain Jenkins, który został powołany przez Blackstone na stanowisko dyrektora zarządzającego King's Street Retail. Poprzednio Brain Jenkins zarządzał portfelem centrów handlowych w regionie Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych, należącym do Simon Property Group.

W Europie Środkowo-Wschodniej pracował przez 14 lat i był odpowiedzialny za założenie spółki TriGranit Development w 1997 roku, a w 2004 roku pracował jako partner ds. nieruchomości handlowych w firmie AIG/Lincoln. Z branżą centrów handlowych związany jest od ponad 28 lat. Zajmował stanowiska kierownicze, zarówno w obszarze działalności deweloperskiej, jak i zarządzania aktywami. Ostatnio otrzymał od Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych tytuł Certified Retail Property Executive (CRX).

- To dla mnie wielka radość, że mogę powrócić do Europy Środkowo-Wschodniej jako członek zespołu Blackstone, jednego z największych na świecie inwestorów w sektorze nieruchomościowym. Cieszę się, że razem z zespołem Multi Corporation i Blackstone będę pracował nad dalszym umacnianiem pozycji naszych centrów handlowych jako atrakcyjnych miejsc zakupów i spotkań dla klientów - powiedział Brian Jenkins, dyrektor zarządzający King's Street Retail.

-  Przyjęcie Briana odzwierciedla nasze ogromne zaangażowanie w regionie. Do naszego zespołu dołączyły także inne doświadczone osoby, które objęły wysokie stanowiska, w tym Jaap Blokhuis, powołany na prezesa Multi Corporation oraz Paolo M. Bottelli, który został dyrektorem zarządzającym włoskiej dywizji Multi Corporation - powiedział Ken Caplan, szef European Real Estate w Blackstone.

Do tej pory za pozyskiwanie oraz zarządzanie centrami handlowymi z portfela King's Street Retail odpowiedzialna była firma Master Management Group (MMG), której prezesem i założycielem jest Paul Kusmierz, a także George Mula z Integrated Finance Group, jednego z wiodących polskich inwestorów nieruchomościowych. Obaj partnerzy sprzedali swoje udziały w portfolio King's Street Retail.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA